postanowienia noworczne
fot. Pexels.com

Niedługo Sylwester, a zaraz po nim – rok 2021. To dobry moment, by znaleźć odpowiednie pomysły na postanowienia noworoczne. Początek roku to dość umowna granica, lecz często wykorzystujemy ją jako idealną porę na wprowadzenie istotnych zmian w życiu. Warto zrobić to w odpowiedni sposób. Czy lista postanowień noworocznych to gwarancja sukcesu?

Lista zawierająca postanowienia noworoczne – co powinno się na niej znaleźć?

Kolejny rok już niemal za nami, a niedługo nadejdzie kolejny. Rok 2020 był wyjątkowy i skłonił do refleksji wielu z nas. W związku z pandemią zmianie uległ nasz tryb życia; sposób, w jaki pracujemy i w jaki kontaktujemy się z innymi. Koronawirus sprawił, że wiele osób spojrzało zupełnie inaczej na swoje życie, rozważając wprowadzenie znaczących zmian. Z drugiej strony powszechny lockdown sprawił, że mamy więcej czasu na nasze prywatne sprawy. Spędzamy więcej czasu we własnych domach – czy oglądając zimowe seriale, czy też po prostu rozmyślając.

Być może wiele zmieniło się także w naszym życiu, niezależnie od wydarzeń w większej skali. Z pewnością część czytelniczek poszerzyła swoją rodzinę, podczas gdy inne kobiety planują ciążę. Może także jesteśmy świeżo po zakupie nowego samochodu, który usprawni nam osiąganie sukcesów zawodowych. Niezależnie od okoliczności teraz jest idealny moment, by stworzyć listę celów na Nowy Rok – a następnie konsekwentnie  się ich trzymać.

Postanowienia noworoczne wcale nie muszą wnosić spektakularnych zmian w Twoim życiu. Najważniejsze, żeby stawiać sobie realistyczne cele, które łatwo nas nie zniechęcą. Postanowienia na każdy dzień mogą być naprawdę proste, wręcz zwyczajne. Najważniejsze, żeby wyrobić sobie nawyk i systematyczność.

fot. Pexels.com

Najczęstsze postanowienia noworoczne

Z każdym rokiem wiele zmienia się w naszym życiu, w związku z czym w każdym roku lista postanowień noworocznych będzie wyglądać zupełnie inaczej. Rok 2020 był dla wielu osób wyjątkowy. Przestaliśmy myśleć tylko o sobie, a zaczęliśmy także troszczyć się o innych i o naszą planetę. Oto najpopularniejsze postanowienia noworoczne na 2021 rok:

 • zacząć się zdrowo odżywiać, dbając m.in. o witaminy i minerały,
 • czytać więcej książek,
 • znaleźć nowe hobby,
 • zacząć uprawiać sport – chociażby przez ćwiczenia w domu,
 • jeść mniej mięsa w myśl ekologicznych zasad wegetarianizmu,
 • produkcja własnych kosmetyków – na przykład maseczek do twarzy,
 • zrobić remont lub gruntowne porządki w szafie,
 • zacząć udzielać się charytatywnie,
 • bardziej interesować się polityką.

Lista postanowień noworocznych dla par

Będąc w związku, warto zaplanować noworoczne cele dla obojga. To świetna okazja, żeby wspólnie podjąć jakieś aktywności i zadbać ten sposób o zdrowy rozwój swojej relacji. Nie ma nic lepszego niż wspólne wspieranie się w wyznaczonych celach – razem zawsze łatwiej jest osiągnąć sukces. Wybraliśmy kilka propozycji, które powinny spodobać się obojgu.

 • Chodźcie raz w tygodniu na randkę – niektórym wydaje się, że randkowanie kończy się na pewnym etapie związku. To nieprawda! Wspólne wyjścia i spędzanie czasu jest idealnym spoiwem każdego związku. Zawsze powinniście znaleźć czas, by móc go spędzić tylko we dwoje.
 • Raz w miesiącu róbcie coś nowego – karaoke, a może kurs tanga? Postanowienia noworoczne dla par wcale nie muszą być muszą być nudne. Aktywności we dwójkę to także szansa na odkrywanie zupełnie nowych rzeczy. Dzięki temu możecie znaleźć nowe pasje i się rozwijać.
 • Mówcie sobie więcej komplementów – czasem warto docenić nawet najmniejsze gesty. Co ciekawe, miłe słowa mogą nawet pozytywnie wpłynąć na zdrowie psychiczne! Z pewnością zaprocentuje to lepszą i głębszą relacją między partnerami.
fot. Pexels.com

Jak dotrzymać postanowień noworocznych?

Największym błędem, jaki popełniamy na etapie tworzenia listy postanowień noworocznych, jest rzucanie się na głęboką wodę. Pamiętajmy, by nie wymagać od siebie przesadnie wiele. Umiar to podstawa w wielu dziedzinach życia – nie inaczej jest w tym przypadku.

Jeśli do tej pory nie ruszaliśmy się zbyt dużo, trudno będzie zrealizować nam postanowienie noworoczne, w którym stwierdzimy, że zaczniemy ćwiczyć na siłowni każdego dnia. Jak schudnąć w efektywny sposób? Warto mieć na uwadze, że ciało na początku „buntuje się” przeciwko nadmiernemu wysiłkowi. Zmiany powinny być wprowadzane stopniowo, krok po kroku – to przepis na dobre postanowienie noworoczne. Wsparciem w odchudzaniu mogą być chociażby zdrowe, domowe koktajle czy codzienne rozciąganie. To nie tylko kwestia świetnej figury, ale także ogólnego samopoczucia i zdrowia całego organizmu.

Nasz organizm, a także nasz mózg musi powoli przyzwyczajać się do zmian w życiu. To zasada, której warto się trzymać w zasadzie przy każdym postanowieniu. Jeżeli dołożymy do tego odrobinę silnej woli, lista postanowień noworocznych nie będzie żadnym problemem!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here