Wakacje z psem

Wakacje z psem z pewnością wymagają wcześniejszego przygotowania. Kluczem do sukcesu jest właściwe i przemyślane zaplanowanie podróży. Pomoże to zaoszczędzić wiele stresu psu oraz właścicielowi. Z tego artykułu dowiesz się, na jakie aspekty należy zwrócić uwagę, jadąc na wakacje z psem.

Wybranie dobrego noclegu dla właściciela i psa

Aby wybrać odpowiedni nocleg na wakacjach dla siebie i psa trzeba dowiedzieć się, gdzie jest to w ogóle możliwe. Postęp technologiczny sprawił, że wiele stron oferuje możliwość wyszukania tylko takich miejsc, gdzie czworonogi są mile widziane. Co więcej, warto rozeznać się, czy w okolicy znajdują się tereny zielone do wyprowadzania pupila. Trzeba jednak pamiętać, aby mieć ze sobą woreczki i zawsze sprzątać po swoim psie.

Planowanie czasu na wakacjach z pupilem

Bardzo ważne jest, aby wcześniej określić, w jaki sposób będziemy spędzać czas na wakacjach z naszym pupilem. Jest to oczywiście zależne od miejsca, w jakim będziemy się znajdować. logiczne jest to, że nie będą to tylko spacery po parku. Będą to również wspólne wyjścia na plaże, czy nad jezioro lub też w góry. Dlatego należy więc rozeznać się wcześniej, gdzie możemy wejść z naszym psem oraz czy w pobliżu są jakieś restaurację, w których nasz czworonóg będzie mógł przebywać.

Wizyta u weterynarza

Przed wyjazdem na Wakacje z psem koniecznie trzeba odwiedzić weterynarza. Dlaczego? Aby sprawdzić, czy ma on wszystkie potrzebne szczepienia oraz czy jest on odrobaczony. Nie zajmie nam to dużo czasu, a będziemy mieli pewność, że nie będziemy musieli szukać na szybko weterynarza podczas wakacji.

Upały wakacyjne, a pies

Lepiej zawsze być przygotowanym na każdą sytuację. Kiedy jedziemy z psem na wakacje należy wcześniej sprawdzić pogodę. Jeżeli prognozowane są upały to trzeba się do tego z pewnością przygotować. Bardzo dobrym pomysłem jest kamizelka chłodząca dla psa – trzeba ją zamoczyć w wodzie, odsączyć i założyć psu. Kamizelka ta oddaje nadmiar ciepła w wyniku parowania wody. Zawsze należy również pamiętać o posiadaniu przy sobie wody dla pupila.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here