Kobieca masturbacja

Kobieca masturbacja jest jednym z największych tematów tabu. Niewiele pań przyznaje się do pieszczot w pojedynkę, a spora część rezygnuje z nich w związku. Nie brakuje też kobiet, które w ogóle nie eksperymentowały z samotnymi zabawami. Zdecydowanie warto to zmienić, ponieważ masturbacja niesie ze sobą mnóstwo korzyści. Sprawdź, dlaczego powinnaś zainteresować się erotycznymi doznaniami w wersji solo.

Lepsze samopoczucie

Dotykanie własnego ciała może być źródłem ogromnej przyjemności. Dotyczy to zwłaszcza stref erogennych, które są szczególnie wrażliwe na dotyk. Dodatkowo wiele pań nie ma problemów z osiągnięciem orgazmu podczas masturbacji, do której wykorzystują gadżety erotyczne dla kobiet bądź po prostu palce. A to właśnie podczas szczytowania wydzielana jest największa dawka endorfin, popularnie nazywanych hormonami szczęścia. Ponadto uwalniana jest dopamina, która jest odpowiedzialna za uczucie zadowolenia.

Pozytywny wpływ na zdrowie

Regularne orgazmy mogą przynieść wiele korzyści dla zdrowia fizycznego. Takie doznania poprawiają ukrwienie narządów płciowych, co ma pozytywny wpływ na ich funkcjonowanie. Dodatkowo lepiej ukrwiona jest skóra, co przekłada się na jej jędrność. Ćwiczenie mięśni Kegla m.in. zmniejsza ryzyko wystąpienia problemów z nietrzymaniem moczu i zapobiega zaparciom. Dzięki wydzielaniu leukocytów stymulowany jest także układ odpornościowy, z kolei obecność prolaktyny ułatwia zasypianie. Kobieca masturbacja może też łagodzić bóle migrenowe, co ma związek z przeciwbólowym działaniem endorfin.

Odkrywanie swojego ciała

Masturbujące się kobiety przeważnie są znacznie bardziej świadome swojego ciała niż ich koleżanki unikające pieszczot w pojedynkę. W przeciwieństwie do seksu z partnerem można skupić się wyłącznie na własnej przyjemności i poświęcić na nią dowolną ilość czasu. W ten sposób można odkryć reakcje ciała na różne bodźce np. dostarczane przez gadżety ze sklepu erotycznego online Amore Store. Ponadto dotykanie narządów płciowych czy też piersi można potraktować jako samobadanie, dzięki któremu można szybko wykryć zmiany i nieprawidłowości.

Bardziej satysfakcjonujący seks

Jeśli kobieta doskonale wie, co sprawia jej przyjemność, to może znacząco poprawić jakość życia seksualnego z partnerem. Może pokazać mu, gdzie chciałaby być dotykana. Często masturbacja ułatwia również otwarcie się na nowe doznania i eksperymenty w sypialni. Ponadto zabawy w pojedynkę są też pewnego rodzaju ćwiczeniem mięśni Kegla. To właśnie one w dużej mierze odpowiadają za intensywność doznań obojga partnerów.

Sposób na bóle menstruacyjne

Choć podczas miesiączki wiele kobiet nie ma ochoty na seks, to zdecydowanie nie warto rezygnować w tym czasie z masturbacji. Dotyczy to zwłaszcza pań, które zmagają się z bólami menstruacyjnymi. Wydzielane podczas orgazmu endorfiny wykazują działanie przeciwbólowe, mogą zatem być zdrowszym rozwiązaniem niż tabletki. Ponadto w momencie szczytowania mięśnie macicy kurczą się i rozluźniają, co również może złagodzić ból.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here