Jak wybrać odpowiednią deszczownicę do swojej łazienki

Deszczownica do prysznica od kilku ładnych lat zyskuje coraz większą popularność i powoli staje się standardem niemal w każdej łazience. Nic dziwnego, jest to bowiem rozwiązanie bardzo praktyczne, ekologiczne, ale też ekonomiczne. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup deszczownicy do swojej łazienki, koniecznie musimy przemyśleć kilka ważnych spraw.

Odpowiednia wielkość deszczownicy do prysznica

Deszczownica do prysznica koniecznie musi mieć wielkość dostosowaną do łazienki, a w szczególności do kabiny, w jakiej będzie się znajdować. Tylko osoby posiadające sporą łazienkę będą mogły pozwolić sobie na dużą i szeroką deszczownicę. Istotny będzie tu także jej kształt. Powinna ona bowiem pasować stylistycznie do pozostałych elementów znajdujących się w łazience.

Rodzaje deszczownic

Istnieje kilka rodzajów deszczownic, które różnią się, przede wszystkim, sposobem montażu. Deszczownica natynkowa – najbardziej popularna opcja, nie wymaga kucia ścian. Jest łatwa w montażu i stosunkowo niedroga.Deszczownica podtynkowa – wybierana jest ze względu na wyjątkową estetykę. Wszelkie elementy doprowadzające wodę ukryte są bowiem pod kaflami. Z drugiej strony, z tego powodu jest ona trudna i uciążliwa w montażu. Deszczownica sufitowa – montowana jest bezpośrednio w suficie. Wygląda to bardzo efektownie, warto jej montaż zaplanować na etapie urządzania łazienki. W innym wypadku, podobnie, jak w przypadku rodzaju podtynkowego konieczne jest zaplanowanie generalnego remontu.’Deszczownica do prysznica – budżetowe rozwiązanie, w którym po prostu zastępuje się zwyczajną słuchawkę prysznicową deszczownicą.

Dodatkowe funkcje, jakie może mieć deszczownica

Poza tymi najważniejszymi wyborami, jak wielkość czy rodzaj deszczownicy, możemy pokusić się także o wybór funkcji dodatkowych. Będzie to, na przykład, możliwość regulacji strumienia wody. Jeśli posiadamy trochę większe fundusze i chcemy poczuć się ekskluzywnie, możemy wybrać opcję z efektami świetlnymi lub możliwością odtwarzania muzyki.

Popularne są także baterie z deszczownicą, które posiadają też funkcję kaskadowego spływania wody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here