Pierwszy pupil dla dziecka

Wychowywanie dziecka w otoczeniu zwierząt ma mnóstwo zalet. Jest to dość skuteczny sposób na zwiększenie wrażliwości malucha, a także nauczenie go odpowiedzialności. Nie każde zwierzę lubi jednak kontakt z kilkulatkami, dlatego wybór podopiecznego powinien być bardzo dobrze przemyślany. Dowiedz się, jakie zwierzęta domowe mogą sprawdzić się w roli pierwszego pupila dla dziecka.

Chomik

Wielu rodziców na pierwsze zwierzę dla dziecka wybiera właśnie chomika. Taki pupil żyje przeważnie 2-3 lata, co może być ważne w przypadku szybkiej utraty zainteresowania wykonywaniem obowiązków przez najmłodszych domowników. Na dodatek trociny i ściółka ze strony https://www.aquaelzoo.pl/928-trociny-i-sciolka-dla-chomika, podobnie jak pożywienie i inne kwestie związane z utrzymaniem pupila czy też wyposażeniem klatki, nie wiążą się z dużymi wydatkami.

Świnka morska

Świnki morskie są znane z tego, że bardzo lubią towarzystwo dzieci. Dotyczy to oczywiście sytuacji, w których maluchy traktują je z delikatnością i czułością. Po oswojeniu z chęcią będą się bawić czy też dadzą się pogłaskać. Co więcej, jeśli nie czują się zagrożone, to nie powinny zaatakować dziecka poprzez ugryzienie. Na dodatek są niezbyt wymagającymi zwierzętami, których utrzymanie również jest stosunkowo tanie.

Królik

Do towarzyskich pupili bez wątpienia można zaliczyć również króliki. Są jednak dość niezależne, dlatego najlepiej sprawdzą się w przypadku nieco starszych dzieci, które nie będą zmuszać ich do zabawy czy też ciągłego przytulania. Należy też pamiętać, że króliki oznaczają zobowiązanie na około 5-10 lat. Ponadto uroczy pupil jest dość czysty i tani w utrzymaniu, ale wymaga regularnego wypuszczania z klatki.

Rybki

Podczas poszukiwań pierwszego zwierzaka dla dzieci warto pomyśleć o rybkach. Zakup niezbędnego wyposażenia ze sklepu online AquaelZoo i koszty utrzymania oznaczają dość nieduże wydatki. Ponadto rybki wymagają właściwie jedynie karmienia i dbania o czystość akwarium. Nie przywiązują się także do właścicieli, dlatego w przypadku braku zainteresowania ze strony dziecka można je bez obaw sprzedać bądź oddać w dobre ręce.

Pies

Choć pies jest dość dużym wyzwaniem dla rodziny, to jednak może być dla dziecka najlepszym przyjacielem i nauczycielem. Maluch dzięki takiemu pupilowi nigdy nie będzie czuć się samotnie, a na dodatek może szybko nabrać odpowiedzialności za innych. Warto jednak wybrać rasę, która jest znana z przyjazności względem dzieci. Należy też liczyć się z długim życiem zwierzaka czy też wydatkami związanymi np. z leczeniem u weterynarza.

Kot

Jeśli dziecko marzy o kocie, to być może warto postawić na takiego pupila. Wbrew pozorom mruczące zwierzaki są niezbyt wymagające, jeśli nauczy się je korzystania z kuwety i zadba się o obecność odpowiednich zabawek. Koty są bardzo niezależne i mogą np. podrapać w złości bądź nawet dla zabawy, dlatego warto przyzwyczaić dziecko do ostrożności i poszanowania przestrzeni osobistej pupila.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here