kosmetyki na włosy
fot. Pexels.com

Ułożenie perfekcyjnej fryzury to nie lada gratka. Po uzyskaniu oczekiwanych efektów, stosując niejednokrotnie trwałą koloryzację czy termiczne zabiegi na włosach, stajemy przed kolejnym dylematem- czym nawilżyć i odżywić nasze włosy. Powrót do kondycji sprzed wszystkich zastosowanych zabiegów nie jest jednak tak prosty, jak nam się wydaje. Taką przyszło zapłacić cenę, aby wyglądać perfekcyjnie. Na rynku kosmetycznym istnieje wiele propozycji, które obiecują uratowanie naszego wyglądu- czy tak naprawdę jest, na co należy zwracać uwagę w wyborze najlepszego kosmetyku do zniszczonych włosów.

Keratyna- czy to dobry wybór?

Coraz więcej produktów obiecujących nam ratowanie zniszczonych włosów zawiera keratynę. Na rynku kosmetycznym jest wiele pozycji wśród szamponów i odżywek zawierają ten właśnie składnik. Ma ona na celu uzupełnić brakujące białko w strukturze włosa, nawilżyć i wygładzić. Możemy zaopatrzyć się w takie produkty  nasze domowe Spa. Z pewnością po codziennym, regularnym  stosowaniu uda nam się wrócić do poprawy kondycji naszych włosów. Natychmiastową ulgę przyniesie zaaplikowanie keratyny podczas zabiegu keratynowego prostowania. Na zabieg udać możemy się do salonu fryzjerskiego, możemy także spróbować swoich sił w domu, używając dostępnych produktów z dokładną instrukcją wykonania zabiegu. Jeżeli nie zdecydujemy się na tego typu zabieg, możemy skorzystać z dostępnych olejków z keratyną

kosmetyki na włosy
fot. Pexels.com

Henna jako alternatywa do tradycyjnych farb do włosów

Nie od dziś wiadomo, że farbowanie włosów jest zabiegiem, który je niszczy. Zapominamy jednak o tym, kiedy po wykonaniu zabiegu wracamy od fryzjera z pięknymi, lśniącymi włosami o bajecznym kolorze. Euforia mija, kiedy po kolejnym myciu, włosy stają się suche i zniszczone. Wtedy stajemy przed dylematem, jak należy dbać o włosy, aby zawsze cieszyć się wyglądem, jak po opuszczeniu salonu.

Alternatywą okazuje się henna, czyli naturalny barwnik, który wnika w korę włosa. Łącząc się z naturalną keratyną, uzyskujemy kolor, o którym marzyliśmy. Należy jednak zwrócić uwagę, czy zakupiliśmy hennę czy farbę na bazie henny. Tylko henna daje nam efekt prawdziwej naturalności. Henna gwarantuje nam uzyskanie odcieni podstawowych, jeżeli zależy nam na bardziej wymyślnych odcieniach, musimy zdecydować się już na farby. Stosowanie najnowszych technologii doprowadziły do wzbogacenia salonów fryzjerskich oraz drogerii w farby na bazie henny bądź bez amoniaku. Te jednak nie są już tak naturalne, jak stosowanie henny w czystej postaci, która jako jedyna pomoże nam nie zniszczyć struktury włosa, a co za tym idzie włosy nie są, tak zniszczone, jak po stosowaniu mniej naturalnych alternatyw.

kosmetyki na włosy
fot. Pexels.com

Stosowanie kosmetyków chroniących włos przed wysokimi temperaturami

Na rynku kosmetycznym od jakiegoś czasu królują kosmetyki, które mają za zadanie chronić nasze włosy przed wysokimi temperaturami, które dostarczamy im, używając suszarek, lokówek czy prostownic. Ciężko wyzbyć się nawyku układania i stylizowania naszej fryzury, aby pięknie wyglądać. W drodze do uzyskania oczekiwanych efektów warto zastosować termoochronę. Ma ona za zadanie otulić każdy kosmyk naszych włosów warstwą ochronną, której wysoka temperatura nie jest już tak straszna. Niemalże wszystkie znane marki posiadają w swojej ofercie tego typu kosmetyki. Można zastosować preparaty drogeryjne, bądź też sięgnąć po radę do fryzjera lub hurtowni fryzjerskich. 

Domowe sposoby na poprawę kondycji naszych włosów

Większość stosowanych przez nas produktów do pielęgnacji włosa pochodzą z drogerii, nieraz sięgamy po produkty z hurtowni fryzjerskich, licząc, że tam znajdziemy to, czego szukamy. Pamiętać  musimy wtedy o kosztach, jakie poniesiemy sięgając, po dobre kosmetyki z wyższych półek. Zapominamy o produktach, które każda z nas ma w swoich domowych zapasach, używając ich, nie kojarzymy, że mogą stanowić ratunek dla naszych osłabionych włosów. Jako odżywki użyć możemy miodu, który naturalnie  nawilża strukturę włosa. Jeżeli zależy nam na wzmocnieniu włosów posłużyć może nam piwo, zastosowane w formie płukanki do włosów. W końcu produkty mleczne- rekonstruują włosy po zabiegach chemicznych. Maseczka z jajek pozwoli nam utrzymać dobrą kondycję włosów, a co za tym idzie piękną fryzurę, która zachwyci wszystkich, bo zadbane włosy to piękne włosy. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here