zabiegi keratynowe
fot. Pexels.com

Nasze włosy są codziennie narażone na uszkodzenia, zarówno ze strony środowiska jak również codziennej stylizacji perfekcyjnej fryzury stosując wysokie temperatury bez użycia termoochrony. Można rzec, że nie mają z nami łatwo. Warto im trochę pomóc. Perfekcyjna fryzura jest wszakże wizytówką każdej kobiety. Szukając sposobów na regeneracje zniszczonych włosów, można pomyśleć nad domowymi sposobami ratowania ich kondycji. Warto zastanowić się nad zabiegami kosmetycznymi z użyciem  keratyny.

Czym są zabiegi keratynowe w rekonstrukcji zniszczonych włosów?

Efekt zabiegu keratynowego może zaskakiwać i stać się jednym z ulubionych wielu z nas. Włosy po zabiegu keratynowym stają się w jednej chwili lśniące, nawilżone oraz zaskakująco zdyscyplinowane. Keratyna zastosowana podczas zabiegu wnika w strukturę włosa i na długi czas pozostawia je w doskonałej kondycji. Zabieg keratynowy polega na rekonstrukcji ubytków keratyny zawartej we włosach. Keratyna uzupełnia braki białka, które powstały na skutek codziennych stylizacji, w szczególności  kiedy  działamy na włosy wysoką temperaturą, aby je ujarzmić. Aby przywrócić naturalną strukturę włosa, warto zastanowić się także nad farbowaniem włosów przy użyciu henny, jako alternatywy do tradycyjnych farb zawierających amoniak.

Jak prawidłowo przeprowadzić zabieg keratynowego prostowania włosów?

Prawidłowo przeprowadzone zabiegi keratynowe prostowania włosów mogą rozwiązać nasze problemy z codziennym układaniem i prostowaniem włosów na wiele miesięcy. Staną się ono po prostu zbędne- włosy po keratynie nie wymagają dodatkowych zabiegów. Po umyciu i wysuszeniu włosy wyglądają jak po wizycie w salonie fryzjerskim. Co ważniejsze zabieg ten można wykonać także samodzielnie w domu. Używając odpowiednich kosmetyków na włosy, nawilżymy oraz wystylizujemy fryzurę na wiele miesięcy. Przystępując do keratynowego prostowania, należy w pierwszym kroku umyć dokładnie włosy szamponem oczyszczającym.

zabiegi kreatynowe
fot. Pixabay

Następnie suszymy i nakładamy fluid prostujący. Zostawiamy preparat na ok. 30 minut ( czas ten może się nieznacznie różnić ze względu na producenta zestawu, na który się zdecydujemy). Po tym czasie suszymy włosy przy użyciu szczotki i suszarki, po dokładnym wysuszeniu przystępujemy do prostowania przy użyciu prostownicy. Temperaturę należy dostosować do rodzaju włosa. Najczęściej należy ustawić temperaturę 210 ̊ C. Każde pasmo prostujemy kilkakrotnie. Po dokładnym wyprostowaniu keratyna przy użyciu ciepła wnika w strukturę włosa, nawilżając je i zostawiając lśniące i proste.

Ostatnim etapem jest umycie włosów i nałożenie odżywki, po jej spłukaniu włosy wystarczy jedynie wysuszyć. Producenci sugerują, aby przez dwie kolejne doby wstrzymać się od mycia włosów. Warto także wzmocnić efekt stosując odpowiednie dobre kosmetyki dedykowane keratynie- szampony po keratynowym prostowaniu oraz odżywki i maseczki po zabiegu.

Ile trwa zabiegi keratynowe w domu a ile w salonie?

Zasadniczo nie ma większej różnicy w czasie trwania zabiegu przeprowadzonego w salonie czy też w warunkach domowych. Zabieg ten jest dość długi i etapowy, więc pomoc innej osoby oczywiście może być bardzo przydatna. Jednak samodzielnie także można bez problemu go wykonać. Czas trwania keratynowego prostowania to ok. 3,5 godzin, zarówno w salonie fryzjerskim, jak i w domu. 

zabiegi kreatynowe
fot. Pixabay

Koszt pielęgnacji keratynowej

Decydując się na prostowanie keratynowe, należy liczyć się dość dużym uszczupleniem naszego budżetu. Zabieg przeprowadzony w salonie to wydatek rzędu 400-800 zł, w zależności od zastosowanego preparatu prostującego oraz długości włosów, oraz oczywiście renomy salonu, do jakiego się wybieramy. Pielęgnacja keratynowa przeprowadzona w domu to koszt ok. 100 zł. Decydując się jednak na prostowanie keratynowe w domu pamiętajmy, że cały zabieg jest dość czasochłonny i wymaga dużej precyzji, więc jeżeli decydujemy się go przeprowadzić samodzielnie, uzbroimy się w cierpliwość oraz co ważne skupmy się na precyzyjnym prostowaniu, ponieważ od tego zależeć będą efekty całego zabiegu. 

Jak długo możemy cieszyć się lśniącymi włosami po keratynowej pielęgnacji?

Efektami pielęgnacji keratynowej cieszyć się możemy przez dość długi czas. Jeżeli zabieg zostanie przeprowadzony poprawnie włosy, zostaną utrzymane w dobrej kondycji przez okres od 3 do 6 miesięcy. Przez ten czas niejedna z nas może zapomnieć o używaniu prostownicy, włosy po umyciu i wysuszeniu będą wyglądały wspaniale. Dbanie o włosy nigdy nie było tak proste, jak po keratynowej kuracji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here