termoochrona
fot. Pixabay.com

Stosowanie urządzeń potrzebujących wysokich temperatur do stworzenia fryzjerskiego dzieła to dzień powszedni każdego salonu zajmującego się stylizacją włosów. Wysoka temperatura nie służy żadnemu rodzaju włosów. Zawsze potrzebne są kosmetyki, które uratują sponiewierane temperaturą powyżej 200̊ C włosy. Na rynku pojawiły się preparaty, które ratują włosy już podczas samego zabiegu prostowania czy suszenia. Nie zawsze zbierają pochlebne opinie, jak jest z nimi naprawdę – warto poświęcić temu więcej uwagi, aby jak najdłużej cieszyć się nawilżonymi i pięknie wyglądającymi włosami.

Kosmetyki termoochronne – czym są? 

Większość kosmetyków termicznych bazuje na cukrach, które pod wpływem ciepła chronią nasze włosy. Dostają  osłonę, ratując je przed wysoką temperaturą. Nie możemy tu jednak mówić o naturalnych składnikach, preparaty te bazują na silikonach, które  z reguły nie służą naszym włosom. Stojąc jednak przed wyborem- prostować włosy z użyciem preparatu termo ochronnego, czy bez zwróćmy się jednak ku tej pierwszej opcji. Pamiętajmy jednak, aby podczas zabiegu keratynowego nie stosować dodatkowych preparatów- utrudniają one wniknięciu keratyny w strukturę włosa. Po zastosowaniu tego typu preparatu warto sięgnąć po szampony oczyszczające, będzie to dobry kosmetyk do przywrócenia równowagi w pH skóry naszej głowy. Kosmetyki termiczne przybrać mogą formę mgiełek, sprayu bądź kremu. Stosowanie produktów termicznych skuteczne może być także przed wizytą w saunie bądź podczas narażania się na działanie promieni słonecznych.

termoochrona
fot Unsplash.com

Naturalna termoochrona włosów.

Naturalną alternatywą do termicznej ochrony włosów jest zabieg olejowania. Możemy skorzystać z profesjonalnych preparatów fryzjerskich, posłużyć nam mogą także dobre kosmetyki, które są ogólnodostępne w postaci olejków, np. arganowe, czy makadamia. Zabieg ten nie tylko termicznie chroni włosy, ale także wpływa na polepszenie ogólnej kondycji włosów. Wpływa na ich porost, oraz ułatwi każdą stylizację. Możemy także traktować je jako domowy sposób na pielęgnację włosów– wszakże olejki są preparatami naturalnymi a zabieg jest, tak prosty, że bez problemu wykona go każdy z nas w domu. 

Czego szukać w preparatach termoochronnych?

W produktach termicznych znajdują się cukry proste w postaci ksylozy. Cukier ten jest głównym budulcem każdego kosmetyku do ochrony włosów przed wysokimi temperaturami. Czytając etykiety, znajdziemy z całą pewnością tam całą masę silikonów. Nawilżają oraz ułatwiają prostowanie. Ceramidy uzupełniają braki powstałe na skutek stosowania wysokich temperatur. Należy wyszukiwać filtrów UV, a unikać wszelkich alkoholi w składzie. Ciężko doszukać się na etykietach naturalnych substancji i olejków. Mimo to warto sięgnąć do tego typów produktów. 

termoochrona
fot. Pexels.com

Termoochrona a farbowanie włosów.

Termoochrona stosowane jest, aby zminimalizować skutki negatywnego wpływu wysokiej temperatury podczas stylizacji na strukturę włosa, mimo to warto skupić się dodatkowo na odpowiednim odżywieniu i regeneracji. Najczęściej wykonywanym zabiegiem fryzjerskim jest farbowanie, czy używając prostownicy i suszarki, nie obciążymy włosy jeszcze bardziej. Czy odpowiednia termo ochrona wpływa zbawiennie na zdrowie naszych włosów i bez problemu możemy poddawać je innym zabiegom? Jak o nie dbać? Być może warto pomyśleć o naturalnej koloryzacji przy użyciu henny. Nie obciąża ona włosów dodatkowymi substancjami chemicznymi, poprawi ich kondycję i sprawi, że włosy staną się bardziej nawilżone oraz zdrowe. Każda dodatkowa ingerencja w struktury włosa sprawi, że włosy staną się jeszcze bardziej obciążone, przez co suche i zniszczone. Przy każdym zabiegu termicznym pamiętajmy o dodatkowej ochronie, preparaty te, mimo że nie są stworzone z naturalnych składników, pełnią funkcję zabezpieczenia, o którym warto pamiętać, mając na uwadze dobro naszych włosów. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here