domowe sposoby na ratunek
fot. Pixabay.com

Nie koniecznie musimy sięgać po preparaty specjalistyczne, aby zapewnić swoim włosom, to czego potrzebują. Produkty, które do tej pory używaliśmy jako spożywcze, teraz zapewnią nam regenerację i odżywienie, na jakie zasługują. W zależności od potrzeb naszych włosów sięgnąć możemy po przygotowane przez nas samych maseczki, czy płukanki. Użyć do tego  możemy produktów, które znajdziemy w kuchni. Coraz częściej  korzystamy z ogólnodostępnych olejków. Farby do włosów zastępujemy bardziej naturalną alternatywą. 

Domowe maski do włosów.

Aby nawilżyć osłabione włosy, niekoniecznie musimy sięgać po keratynowe zabiegi regenerujące. Bardzo dobrze poradzi sobie z nimi także miód. Maska z produktów pszczelich naturalnie odżywia włosy. Jego aplikacja jest bardzo łatwa, wystarczające wydaje się wmasowanie naturalnego miodu we włosy i pozostawienie go we włosach, następnie spłukujemy i układamy według naszego uznania. Drożdże także sprawdzą się jako bardzo dobry kosmetyk do włosów. Adresowane są one osobom, które borykają się z nadmiernym wypadaniem osłabionych włosów. Naszym włosom dedykowane jest także drogocenne działanie awokado oraz jaj kurzych, czy piwa. Bardzo często producenci kosmetyków wzbogacają swoje produkty właśnie o te naturalne substancje. Naturalne kosmetyki to bardzo dobry sposób  zbliżenia się do upragnionej fryzury. 

domowe sposoby na ratunek
fot. Pixabay.com

Uratuj włosy domowymi płukankami.

Z różnorodnymi płukankami do włosów spotkał się każdy, kto choć raz zainteresował się kosmetykami na włosy, które ich nie obciążą i pozwolą, jak najdłużej utrzymać je w dobrej kondycji. Do wszelakich płukanek, które stać się mogą dla naszych włosów ratunkiem, używa się tego, co dają nam łąki i pola. Bazują one na ziołach. Rumianek, lawenda, czy nasiona kozieradki przychodzą z pomocą, i nie ukrywając, radzą sobie z nią bardzo dobrze. Napar z ziół pomoże skutecznie pożegnać się z problemem łupieży, osłabieniem włosów, ich łamliwością, czy przetłuszczaniem. Wnikają w strukturę włosa, odbudowując naturalną keratynę, którą posiadają każde zdrowe i zadbane włosy. Stosując zabieg keratynowej pielęgnacji,  musimy zadziałać wysoką temperaturą, aby keratyna miała szansę wniknąć w strukturę włosa. Warto także pomyśleć o olejowaniu włosów, stanowią one naturalną termoochronę. Olejki nie tylko poprawiają kondycję struktury włosów, ale także sprawiają, że włosy stają się lśniące i zadbane. 

domowe sposoby na ratunek
fot. Pixabay.com

Domowe sposoby na zdrową koloryzację.

Zabieg koloryzacji nie zawsze musi oznaczać zniszczenie struktury włosa chemicznymi produktami. Coraz częściej sięgamy po preparaty bez amoniaku, bądź na bazie naturalnych składników. Są one ukłonem w stronę większej naturalności oraz zbliżenia się do natury. Możemy także wykonać zabieg koloryzacji przy użyciu henny – naturalnego barwnika, wykorzystywanego do koloryzacji. Włosy oprócz tego, że uzyskują upragniony kolor, zyskują także dodatkowe składniki budulcowe, które mają zbawienny wpływ na nasze włosy. Do dyspozycji mamy podstawowe odcienie- bez problemu przy jej użyciu możemy stać się świetlistą blondynką, kruczo ciemną szatynką, czy atrakcyjną brunetką. Wspomniane farby bez amoniaku bazują na bardziej naturalnych składnikach. Amoniak, który odpowiedzialny jest za natychmiastową zmianę koloru oraz odcienia włosów wypierany został m.in. przez wspomnianą hennę, czy barwniki pochodzenia naturalnego. Dodatkowo po użyciu produktów naturalnych do koloryzacji, możemy stosować ekologiczne odżywki czy szampony – włosy bardzo dobrze przyswajają takie preparaty. Po zastosowaniu bardziej drastycznych substancji zniszczone włosy mogą sobie tak dobrze nie poradzić z regeneracją ich struktury. Konieczne będzie sięgnięcia po bardziej inwazyjne zabiegi regeneracyjne, które zawsze w mniejszym bądź większym stopniu zmieniają naturalny skład włosa. Troska o piękne włosy nie powinna kończyć się na uzyskanie upragnionego koloru. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here