dobre kosmetyki
fot. Pixabay.com

Dobry kosmetyk to taki, które daje natychmiastowe efekty, czy taki, które w naturalny sposób odżywia nasze włosy. Odpowiedni skład także stanowi zmorę wielu z nas. Dobry, czyli jaki? Czy jeżeli znajdzie się w nim choć jeden składnik mniej naturalny niż tego oczekujemy uznać należy go za nieodpowiedni produkt. Z pomocą przychodzą domowe specyfiki do pielęgnacji, naturalne preparaty oraz oleje, które w sposób niemalże natychmiastowy nawilżą zniszczone włosy. Słowa- naturalny i domowy już na wstępnie napawa optymizmem. Czy marzenie o pielęgnacji bez chemii jest w ogóle możliwe?

Czego unikajmy, a czego szukajmy w prawidłowej pielęgnacji włosów?

Zaczniemy od wskazania tego, czego być nie powinno w dobrym kosmetyku, być może łatwiej będzie znaleźć kosmetyk idealny. Kategorycznie nie powinno w nim być parabenów, SLS, silikonów. Substancje zapachowe także nie koniecznie pochodzić mogą ze źródeł naturalnych. Znaczy to, że niekoniecznie  kosmetyk, który  ładniej pachnie,  będzie lepszy od tego, który nie zachęca nas do zakupu zapachem. Kierujmy się zasadą- im więcej dziwnie brzmiących nazw w składzie, tym bardziej zastanówmy się, czy ten kosmetyk jest faktycznie odpowiedni dla nas. Możemy mówić o sukcesie w poszukiwaniach odpowiedniego kosmetyku do pielęgnacji, kiedy zawiera na etykiecie m.in. ceramidy,  kolagen, filtry ochronne, glicerynę, witaminę E. Takie składniki w naturalny sposób zapewnią naszym włosom nawilżenia i odbudowy, na jaką zasługują.  W połączeniu z odpowiednią termo ochroną, będziemy w stanie zaprezentować każdą fryzjerską stylizację. 

Bądźmy czujni na zakupach.

Dobre kosmetyki- nie raz słyszeliśmy takie stwierdzenie. Większość firm kosmetycznych chcąc zachęcić nas do zakupów, reklamuje się jako najlepszy produkt na rynku. W zasadzie większość z nich ma racje – nie jest powiedziane, że szampon nie do końca naturalny nie będzie nam służył. Może okazać się bardzo skuteczny. Jednak w dalszej perspektywie może okazać się, że nie dbamy o nasze włosy, dajemy im jedynie ekspresową regenerację, która niestety szybko mija, a pojawiają się kolejne problemy ze skórą głowy, czy samą strukturą włosa. Sami z czasem staniemy się ekspertami w tym, jak dbać o włosy.

dobre kosmetyki
fot. Pixabay.com

Postawmy na naturę.

Szampon naturalny to przede wszystkim dobry skład, pochodzący z natury, bazujący na ziołach oraz owocach i produktach, które w naturalny sposób staną się ratunkiem dla naszej fryzury. Nie doszukamy się w nim parabenów, silikonów i konserwantów. A więc wszystkich środków, które mają nam dać natychmiastowy efekt, którego konsekwencją będą problemy z przywróceniem naturalnego pH naszej skóry. O to najbardziej się obawiamy, ponieważ musimy zdać sobie sprawę, że szampon to nie specyfik na każdy nasz problem z włosami, ma on przede wszystkim naturalnie oczyścić włosy i zadbać o skórę naszej głowy – do innych problemów potrzebne będą nam produkty bardziej specjalistyczne, typu maski, odżywki, olejki, czy zabiegi naturalnej keratynowej pielęgnacjiDomowa pielęgnacja wcale nie musi być gorsza od tej, którą otrzymujemy w salonach fryzjerskich. Pamiętając, co służy naszym włosom, nie narażamy ich na dodatkowe szkodliwe czynniki.

dobre kosmetyki
fot. Pixabay.com

Przyglądając się składzie szamponów naturalnych bazują one przede wszystkich na ziołach, roślinach, owocach, produktach spożywczych mających zbawienny wpływ na nasze włosy. Z całą pewnością możemy taką pielęgnację połączyć z domowymi sposobami dbania o włosy. Płukanki, domowe maski odżywcze sprawią, że nie tylko zadbamy o odpowiednią pielęgnację. Staniemy się bardziej eko, a co za tym idzie bardziej przydatnym dla naszej planety. Warto także przyjrzeć się składzie farb do włosów, czy bazują na naturalnych składnikach, farby bez amoniaku, na bazie henny, aż w końcu sama henna. Naturalna koloryzacja to także dobry kosmetyk dla naszych włosów. Nie rezygnujemy ze zmiany koloru, a dbamy o nasze włosy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here