postanowienia nowy rok
fot. Pexels.com

Nowy Rok zbliża się nieubłaganie. Tym razem wyczekujemy go z jeszcze większymi emocjami, chcąc pożegnać bardzo bogaty w różne wydarzenia rok 2020. Z nadzieją, że następny rok będzie lepszy, robimy liczne plany i składamy samym sobie obietnice – jak ich dotrzymać? Pierwszy krok to odpowiednie postanowienia noworoczne.

Cele na Nowy Rok

Podstawą jest postawienie przed sobą rozsądnych oczekiwań, które będziemy krok po kroku spełniać. Brakuje Ci pomysłów na pozytywne zmiany w Nowym Roku? Nic straconego – przychodzimy z pomocą! Niedługo Sylwester, który wyjątkowo odbędzie się bez dużych imprez, wspólnych wyjazdów czy zabaw w większym gronie. Kameralne podejście do tego tematu skłania nas, by myśleć o tym, co będzie dalej.

W takiej sytuacji często zaczynam rozmyślać nad tym, co zrobić, żeby nadchodzący rok był lepszy od poprzedniego. Powoli pojawiają się pomysły na postanowienia noworoczne, których tym razem mamy nadzieję dotrzymać. Nowoczesna kobieta wie, czego chce – nie zawsze jednak ma czas i przestrzeń, żeby to osiągnąć. Nie trzeba jednak drastycznie zmieniać całego swojego życia, żeby osiągnąć sukces. Jak dotrzymać postanowień noworocznych? Warto podejść do tematu w rozsądny sposób – często wystarczą nam drobne zmiany; mała korekta tego, jak funkcjonujemy na co dzień.

2021
fot. Pexels.com

Nowy Rok – nowa ja! Najpopularniejsze postanowienia noworoczne na 2021

Każda z nas indywidualnie ustala postanowienia noworoczne na 2021, w zależności od tego, co chcemy zmienić w naszym życiu. Istnieje kilka stałych pozycji na takich listach – najczęściej są one związane z odchudzaniem lub podjęciem zdrowszego trybu życia, chociażby przez ćwiczenie w domu. To dobry moment, żeby zmienić nawyki na lepsze. Warto jednak pamiętać, by przygotować swoje postanowienia w odpowiedni sposób, aby mieć pewność, że uda nam się ich dotrzymać

Oto lista najpopularniejszych postanowień:

 • rzucić palenie,
 • czytać więcej książek,
 • rozpocząć dietę,
 • pić więcej wody,
 • więcej podróżować,
 • ograniczyć spożywanie słodyczy,
 • nauczyć się nowego języka,
 • znaleźć nowe hobby,
 • kupować mniej ubrań,
 • pójść na kurs doszkalający.

Jedno z najlepszych postanowień noworocznych: zadbaj o zdrowie w 2021!

Mijający rok pokazał nam także, jak ważne jest dbanie o swoje zdrowie. To doskonały pomysł na postanowienia noworoczne – możemy na przykład zastanowić się nad suplementacją witamin czy nauką przygotowywania zdrowych koktajli. Choć korzystanie z siłowni prawdopodobnie dalej będzie ograniczone, możemy zadbać o kondycję także w domu. Dobrym sposobem będzie codzienne rozciąganie lub inwestycja w sprzęty takie jak rower stacjonarny.

Ekologiczne postanowienia

W związku z coraz większą świadomością ludzi na temat klimatu coraz więcej osób chce żyć w zgodzie z planetą. Również nasze pomysły na postanowienia noworoczne coraz częściej są eko! Nasze cele nie powinny kończyć się na „Nowy Rok – nowa ja” – warto także zainteresować się środowiskiem i naszym wpływem na inne osoby.

Kryzys klimatyczny dotyczy nas wszystkich i nie możemy tak po prostu go zignorować. Jeśli do tej pory nie zaczęłaś segregować śmieci lub zastanawiasz się, jak jeszcze możesz przyczynić się dla ekologii – oto nasze typy.

 • Segregacja śmieci – to najłatwiejszy sposób, żeby być bardziej eko. Możesz poszukać atrakcyjnych koszy do segregacji, które nie tylko znacznie ułatwią zadanie, ale także będą świetnie wyglądać.
 • Ograniczenie spożywania mięsa – ekolodzy od dawna podkreślają, że wegetarianizm to droga do zdrowego trybu życia. To już pewne, że w przyszłości będziemy jeść mniej mięsa. Warto zacząć już teraz i poszukać zamienników, które będą równie pyszne.
 • Zbieranie plastikowych zakrętek – być może znacie akcje, w których fundacje lub organizacje zbierają plastikowe nakrętki. Później wymienia się je między innymi na sprzęt dla potrzebujących dzieci. To sposób, by przysłużyć się nie tylko planecie, ale także społeczeństwu.
 • Nauka produkcji własnych kosmetyków – naturalne, zrobione w domu kosmetyki będą świetną alternatywą dla produktów z drogerii. Możemy postawić na przykład na ekologiczne maseczki, które można wykonać samodzielnie. Dodatkowo nie przyczyniamy się do nadmiernej produkcji plastiku związanej ze stosowaniem jednorazowych opakowań.

Jak wytrwać w swoich postanowieniach?

Najważniejsze to nie załamywać się już na starcie – wpadki w początkowym okresie to normalna rzecz. Często jest tak, że stawiamy sobie ambitne plany, które udaje się realizować przez pierwszy tydzień lub dwa, lecz potem je porzucamy. W takiej sytuacji nie warto katować się poczuciem winy. Postanowienia noworoczne kobiety często zdają się zakładać zbyt drastyczne zmiany w zbyt krótkim czasie. Jesteśmy nastawione na natychmiastowe efekty – to błąd! Takie postanowienia jak rzucanie palenia czy rozpoczęcie przygody z siłownią nie przyjmą się z dnia na dzień. To długi proces, przy którym warto pozwolić sobie na trochę wyrozumiałości, zwłaszcza na początku.

fot. Pexels.com

Marzy Ci się świetna figura? Nie porywaj się z przysłowiową motyką na słońce i nie zakładaj z miejsca, że będziesz chodzić 3 razy w tygodniu na siłownię. Twoje ciało szybko odmówi posłuszeństwa. Nieprzyzwyczajony do ruchu organizm będzie się buntować, a zakwasy potrafią porządnie dać w kość. Zamiast rzucać się na głęboką wodę – zacznij od małej zmiany. Warto przede wszystkim postawić na zajęcia, które będą dla nas interesujące. Może to być zarówno klasyczny trening siłowy, między innymi martwy ciąg i przysiady, jak i coś zupełnie innego – chociażby salsa czy sztuki walki. W tym momencie mamy wiele możliwości rozwoju, więc bez problemu znajdziesz coś, na co z chęcią będziesz wracać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here