dieta na 2021
fot. Pexels.com

Nowy Rok, nowa ja! Tak to hasło może przyświecać także i Tobie, podczas tworzenia listy postanowień noworocznych. Być może to właśnie rok 2021 będzie tym przełomowym. Pokażemy, jak dotrzymać postanowień noworocznych – zwłaszcza tych związanych z dietą. Jak powinna wyglądać dieta na 2021?

Jak schudnąć? Dieta na 2021

Nadchodzący Nowy Rok to kolejna okazja, żeby postawić sobie kilka wyzwań związanych z codziennym życiem i potrzebami. Wiele kwestii zmienia się z roku na rok, jednak dla wielu z nas jest coś, co niezmiennie pojawia się na liście i jest zdecydowanie najtrudniejszą rzeczą do realizacji. Może chodzić na przykład o rzucanie nałogów czy też o odchudzanie. Która z nas nigdy nie chciała mieć pięknej sylwetki? Droga, by ją zdobyć, może być wyboista – może zdarzyć się, że poddamy się, zanim zaczniemy na dobre.

Czy warto zatem w ogóle podejmować takie wyzwanie? Oczywiście, że tak! Poddawać się, zanim w ogóle podejmiemy rękawicę, nie jest w stylu nowoczesnej kobiety. Chociaż odchudzanie nie należy do najprzyjemniejszych procesów, istnieje kilka sposobów, aby stworzyć pyszny, noworoczny jadłospis. Dieta nie musi wymagać ogromnych wyrzeczeń i ograniczeń!

Dieta na 2021 – jedno z najczęstszych postanowień noworocznych

odchudzanie
fot. Pexels.com

Postrzeganie naszego ciała może mieć ogromny wpływ na naszą samoocenę i ogólne samopoczucie. Z tego powodu bardzo często chcemy zacząć kolejny rok od bycia fit. W związku z tym jednym z najczęściej wybieranych przez kobiety postanowień noworocznych jest dieta lub podjęcie aktywności sportowej.

Droga do sukcesu jest bardzo ciężka, jednak nie jest niemożliwa do pokonania. Żeby zwiększyć efektywność każdej diety, warto wspomóc ją aktywnością fizyczną. Nie muszą to być trudne ćwiczenia, takie jak martwy ciąg, czy bieganie maratonów – choć jeśli jesteśmy na to gotowe, może to być doskonały wybór. Obecnie mamy naprawdę dużo możliwości, by zacząć.

Siłownie organizują ciekawe zajęcia grupowe, takie jak zumba czy pilates. Można zapisać się także na kurs tańca – taki wysiłek doda dużo pozytywnej energii i pewności siebie. Warto też zainteresować się kursem samoobrony. Taka wiedza może przydać się w nieoczekiwanym momencie, a przy okazji trening pomoże spalić wiele kalorii. Nie możemy także pominąć prostych ćwiczeń w domu takich jak rozciąganie. Jak widać, dieta to nie wszystko! Warto pamiętać, że dodatkowe spalone kalorie związane z aktywnością fizyczną pozwolą nam na trochę „luzu” w swoim jadłospisie.

ćwiczenia odchudzające
fot. Pexels.com

Jaką dietę wybrać?

Noworoczne odchudzanie nie musi od razu oznaczać rezygnacji z ulubionych posiłków. Jeśli chcesz zgubić tylko kilka zbędnych kilogramów, najlepiej będzie wyeliminować wszelkie słodycze z diety. Możesz także po prostu zamienić pieczywo jasne na ciemne. Nawet tak niewielkie zmiany pozwolą na osiągnięcie sukcesu!

Jeśli jednak nasze postanowienie noworoczne zakłada, że zgubimy znacznie większą liczbę kilogramów – wtedy należy wytoczyć ciężkie działa. Przede wszystkim warto zainteresować się produktami o niskim indeksie glikemicznym. Wskaźnik kalorii nie do końca oddaje to, co dzieje się z jedzeniem, gdy trafi do organizmu. Indeks glikemiczny określa poziom glukozy we krwi po zjedzeniu danej rzeczy, który jest ściśle związany z uczuciem „pełności”. Produkty o niskim indeksie zapewnią nam sytość na wiele godzin.

Warto pamiętać także, że nie można się głodzić – może to przynieść odwrotny efekt. Noworoczne odchudzanie powinno być przeprowadzone z głową, tak by dostarczyć organizmowi wszystkie niezbędne witaminy i mikroelementy.

Ciekawe postanowienia noworoczne. Dieta na 2021 to tylko jeden z wielu dobrych pomysłów

Dieta na nowy rok to nie wszystko! Należy postarać się, żeby zadbać o siebie i nasze zdrowie psychiczne. W tym celu możemy przygotować postanowienia na Nowy Rok, które pomogą ćwiczyć także nasz umysł.

Przykładowo można postanowić sobie, żeby po prostu… więcej się uśmiechać. Zazwyczaj, kiedy ktoś nam tak mówi, to trudno odebrać to pozytywnie. Warto jednak samodzielnie nastawić się na doświadczanie pozytywnych rzeczy. Podejście ma zaskakująco duże znaczenie! W ten sposób częściej zaczniesz dostrzegać pozytywne rzeczy, zamiast skupiać się na tych negatywnych.

Warto także zrobić porządki w szafie i w mieszkaniu. Pozbądź się zbędnych rzeczy, które zabierają przestrzeń. Ubrania, w których nie chodzisz, możesz sprzedać lub oddać potrzebującym. W nowym miejscu postaw piękne, zielone kwiaty, które momentalnie ożywią wnętrze i sprawią, że będzie ono bardziej przytulne i komfortowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here