najpopularniejsze postanowienia noworoczne
fot. Pexels.com

Co roku robisz listę postanowień noworocznych i za każdym razem nic z tego nie wychodzi? Pora to zmienić! Nie sztuką jest wypisać kilkanaście ambitnych rzeczy, które znajdują się na granicy wykonalności. Skup się na mniejszych kwestiach, które nie wpędzą Cię we frustrację już na samym początku roku. Podpowiadamy, jakie są najpopularniejsze postanowienia noworoczne Polek i jak skutecznie osiągnąć sukces.

To był wyjątkowy rok

Z pewnością wszyscy nie możemy się już doczekać, aż nadejdzie 2021. Obecny rok, naznaczony pandemią, był niezwykle bogaty w różnorodne wydarzenia. Niestety wiele było także stresujących sytuacji. Powszechny lockdown, zamrożenie gospodarki, niepokój o bliskich – to wszystko odcisnęło ogromne piętno na nas wszystkich. Warto wziąć sprawy w swoje ręce i postarać się, by osiągnąć sukces w 2021. Nawet wtedy, gdy okoliczności znowu okażą się bardzo niesprzyjające. Dobrym punktem wyjścia będzie przygotowanie listy postanowień noworocznych.

Czy warto robić postanowienia? Najpopularniejsze postanowienia noworoczne

sylwester
fot. Pexels.com

Zdecydowanie tak – to dobry sposób, by zagwarantować, że nadchodzący rok będzie znacznie lepszy od poprzedniego. Wiele osób już teraz planuje postanowienia noworoczne, które mogą być świetnym motorem napędowym do pozytywnych zmian w naszym życiu. Warto pamiętać, że nie muszą to być plany dotyczące treningu, zdrowia czy rzucenia nałogu. Zadbajmy także o swoją przyjemność – zwłaszcza gdy jesteśmy zbyt zajęte lub zapracowane, aby przeczytać nową książkę czy pójść do teatru lub opery. Dzięki dobrze przemyślanym celom noworocznym z pewnością nasz standard życia wzrośnie, dzięki czemu odniesiemy sukces także na tym polu.

Top 10: najpopularniejsze postanowienia noworoczne

Postanowienia na rok 2021 będą zdecydowanie różnić się od tych ze wcześniejszych lat. Wpływ pandemii na nasze życie był ogromny. To okres sporych zmian w naszym stylu życia – zaczęłyśmy bardziej troszczyć się o siebie, naszych bliskich i naszą planetę. Coraz popularniejsze stały się zatem postanowienia związane z ekologią. Nie brakuje także klasycznych pozycji, które pojawiają się co roku. Zebraliśmy 10 najpopularniejszych pomysłów na cele noworoczne – oto one!

1. Rzucę palenie

Niezmiennie od lat jest to najczęściej wskazywane postanowienie noworoczne. To nałóg, który trudno pokonać, jednak przy odpowiednim przygotowaniu i wsparciu nie jest to niemożliwe. Skorzystają na tym przede wszystkim nasze płuca, lecz warto także zwrócić uwagę na związek palenia z obniżonym poziomem witamin.

2. Zacznę uprawiać regularnie sport

Dbanie o swoją sylwetkę to gwarancja zdrowego i długiego życia. Nie skupiamy się przy tym tylko na wyglądzie, ale także na zdrowiu. Jeżeli ćwiczenia na siłowni w dalszym ciągu będą utrudnione, warto postawić na wyposażenie treningowe w domu. Możemy także zacząć od tak prostych ćwiczeń jak po prostu codzienny stretching.

3. W Nowym Roku będę jeść mniej mięsa

To stosunkowe nowe postanowienie ma nierozerwalny związek ze zmianą klimatyczną i większą świadomością społeczną. Wegetarianizm staje się coraz bardziej popularny, a zdrowe produkty wege nie mają już zaporowych cen. Rok 2021 to idealny moment, by przestać jeść mięso.

4. Zrobię remont domu lub mieszkania

W minionym roku zaczęliśmy spędzać znacznie więcej czasu w domach. Nic więc dziwnego, że chcemy, aby ta przestrzeń była jak najbardziej przyjazna.

5. Nauczę się języka obcego

Nauka nowego języka to popularne postanowienie, które z pewnością będzie mieć dobry wpływ na sprawność naszego umysłu. Dodatkowo zdecydowanie przyda się zarówno w życiu prywatnym, jak i w pracy.

6. Zapiszę się na ciekawy kurs

Może najwyższa pora znaleźć nową pasję? Kurs gotowania, kurs tańca… Może chcesz nauczyć się szyć? Możliwości jest naprawdę wiele! Wystarczy znaleźć coś dla siebie i zapisać się na odpowiednie lekcje.

7. Nauczę się wyrabiać własne kosmetyki

Choć wydaje się to trudne, po zaopatrzeniu się w niezbędne rzeczy okazuje się, że to dość prosty proces. Domowy proszek i płyn do płukania, płyn micelarny, toniki, maseczki i wiele innych – wybór zależy od naszej wyobraźni, dostępnych produktów i czasu.

8. Poprawię relacje z bliskimi

To częste postanowienia na rok 2021, szczególnie że ostatni rok nieco ograniczył nam możliwości kontaktu. Warto zadbać o najbliższych – dobre relacje z bliskimi przekładają się na lepsze samopoczucie psychiczne. Warto odezwać się do kogoś, z kim dawno nie rozmawiałyśmy.

9. Będę więcej czytać

Warto przy tym pamiętać, że książki to nie wszystko. Są jeszcze ciekawe magazyny, reportaże i prasa codzienna. Nie przejmuj się tym, że nie wyrabiasz limitu książek – na nich świat się nie kończy.

10. Wyruszę w podróż

Podróżowanie bawi i uczy, a dzięki niemu możemy poznawać innych ludzi i obce kultury. Być może właśnie kupiłaś sobie świetny nowy samochód? W takiej sytuacji szczególnie warto wyjechać w nieznane i poznać nowy kraj.

Najpopularniejsze postanowienia noworoczne to nie wszystko. Nieoczywiste cele

nowy rok 2021
fot. Pexels.com

Często skupiamy się na kwestiach, które przyniosą natychmiastowy, widoczny efekt. Warto jednak zadbać również o siebie – o naszą równowagę życiową i stan psychiczny. Aby tego dokonać, niektórzy próbują wprowadzić do swojego codziennego życia zachowania, które zmieniają nas na lepsze. Może to być dieta, codzienny trening, ale nie tylko. Warto także pomyśleć o swoim wnętrzu.

Dobrym pomysłem jest postanowienie noworoczne, by po prostu więcej się uśmiechać. Zdecydowanie warto być osobą bardziej radosną i zacząć dostrzegać pozytywy zamiast negatywów. Można także założyć sobie, żeby nie oceniać niczego zbyt pochopnie. Dzięki temu nasze codzienne sprawy staną się znacznie przyjemniejsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here