miejskie auto dla kobiety
fot. Pexels.com

Mieszkanie w mieście, szczególnie dużym, przysparza wielu problemów kierowcom. Od uciążliwych manewrów w korkach, po znalezienie miejsca parkingowego. Sprawdźmy, jakie małe auto miejskie do sprawdzi się w przypadku kobiet.  

Na jakie auto do 15 tys. zł warto zwrócić uwagę?

Manewrowanie po mieście jest trudne, w szczególności w godzinach szczytu. Najlepiej sprawdzą się tutaj auta miejskie, które są poręczne, kompaktowe i przede wszystkim bezpieczne. Taki też powinien być samochód dla kobiety, który ułatwi jej codzienną jazdę. Jakie auto do 15 tysięcy złotych wybrać? 

Opel Corsa D

Jest jednym z najpopularniejszych samochodów osobowych. Idealnie sprawdzi się podczas jazdy w mieście. Samochód zapewnia wysoki komfort jazdy, także podczas nieco dłuższych podróży, dzięki ergonomicznemu kształtowi siedzeń. Jest wyposażony w elektrycznie sterowane lusterka, skórzaną kierownicę, którą możemy dopasować do naszych preferencji, sześć poduszek powietrznych, bluetooth sterowany głosowo, tempomat. Oprócz tego, jego atutem jest wytrzymały silnik przyjazny mniej doświadczonym kierowcom. Nikt ani nic nie jest doskonałe, więc Opel Corsa D ma też pewne wady. Wśród nich znajdziemy kiepską redukcję zewnętrznego hałasu, niewielką przestrzeń na drobne przedmioty wewnątrz pojazdu. Jest to jednak odpowiednie auto dla kobiety – wygodne i solidne. 

fot. Pexels.com

Hyundai i20

Pomimo wrażenia małego samochodu, jest niezwykle przestronnym pojazdem. Oferuje dużo miejsca zarówno dla pasażerów, jak i przestrzenny bagażnik. Cechuje się wysoką niezawodnością. Niestety, bolączką i20 jest korozja, która pojawia się jeszcze w czasie gwarancyjnym, dlatego warto od razu zabezpieczyć pojazd. Ponadto, koszt części zamiennych nie jest mały i czasami ciężko je dostać. Polecamy silnik 1.4, który jest mocniejszy od silnika 1.2, ale też bardziej opłacalny. Jeśli jeździmy często, w różnych warunkach, warto się zastanowić nad zainwestowaniem w silnik 1.6 – jest on droższy, ale z pewnością bardziej odpowiedni dla tych, którzy spędzają dużo czasu za kółkiem.

fot. Pexels.com

Nissan Micra K12

To małe auto miejskie. Chociaż jego gabaryty są niewielkie, cieszy się uznaniem wśród kierowców. Doskonale radzi sobie z wąskimi i zatłoczonymi miejskimi uliczkami. Jest także niezastąpiony, jeżeli chodzi o parkowanie. Zmieści się na naprawdę małym kawałku wolnego miejsca. Został wyposażony w cztery poduszki powietrzne, start bez używania kluczyków. Posiada także układ EBD (Electronic Brakeforce Distribution), czyli elektroniczny rozdział siły hamowania, który pływa na wysokie bezpieczeństwo podczas jazdy. Dzięki czemu zdobył zaufanie kierowców? Przede wszystkim tym, że jest wydajny i niewiele pali. Jednak warto zastanowić się nad wersją silnika 1.5 litrów dCi albo nawet 1.6 litrów – dla lepszych osiągów. Ze względu na swój rozmiar, oferuje on niewiele miejsca dla pasażerów z tyłu. Problemem może być także mała przestrzeń ładunkowa.  

fot. wikimedia.org (CC 2.0)

Toyota Yaris II

Nasze zestawienie zamyka swego rodzaju klasyk wśród mniejszych i tańszych samochodów. Ten model Toyoty jest znany ze swojej niezawodności i porządnej konstrukcji. Jest to opcja bezpieczna, bo i znana i sprawdzona. O ile nie jest to pojazd ze skrzynią automatyczną, możemy być pewni, że nie spotka nas żadna usterka ani awaria. Przed zakupem będziemy musieli się zastanowić, czy potrzebujemy wersji 3-drzwiowej, czy 5-drzwiowej. Na decyzję wpływa to, jak często planujemy nim jeździć, gdzie i z kim. Ma też skromną, ale i schludną obudowę, dzięki czemu prezentuje się elegancko. Dostępne są silniki o pojemności do 1.8 litrów, jednak te większe są już słabo dostępne. Nie powinien nas zmartwić ten fakt, ponieważ te mniejsze są naprawdę wydajne i z pewnością sprostają codziennej jeździe. Obszerne schowki dla obu pasażerów na przednich siedzeniach, jak i mniejsze schowki na drobne przedmioty, jak telefony, klucze czy chusteczki sprawiają, że jest to samochód z ergonomicznym i pojemnym wnętrzem. Do niewielu wad tego modelu, możemy zaliczyć słabo czytelny wyświetlacz funkcji na desce rozdzielczej. 

 

auto toyota Yaris II
fot. unsplash.com

Oczywiście szukając auta miejskiego, możemy wydać również odpowiednio mniej lub więcej. Jeśli dysponujemy mniejszym budżetem, to warto zastanowić się nad wyborem samochodu dla kobiety do 10 tysięcy złotych lub małego, miejskiego auta do 5 tysięcy złotych. Dysponując kwotą wyższą, można zastanawiać się, czy wybrać używany czy nowy samochód dla kobiety do 40 tysięcy złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here