Kiedy warto zastosować akumulatorki Ni CD

Obecnie na rynku znajduje się wiele typów akumulatorków, które różnią się swoją budową, a przez to właściwościami i zastosowaniem. Kiedy warto zastosować akumulatory Ni CD?

Akumulatorek Ni CD – co to jest?

Akumulatorki niklowo-kadmowe, czyli Ni CD powstają z tlenku cynku pełniącego funkcję katody oraz z kadmu, który jest w nich anodą.

To akumulatory, które obecnie nie są już używane tak często, ponieważ zamiast nich wybierane są nowocześniejsze, na przykład Ni MH czy Li Ion. Jednak określone właściwości akumulatorków Ni CD powodują, że nadal znajdują one zastosowanie w określonych obszarach.

Właściwości akumulatorków Ni CD

Przede wszystkim Akumulatorki ni cd charakteryzują się bardzo wysoką wydajnością i odpornością na czynniki zewnętrzne. Mogą one pracować w skrajnie różnych temperaturach, nawet w zakresie od -40 do +70 stopni Celsjusza. Są także odporne na wstrząsy i drgania oraz na przeładowanie. Wytrzymują nawet do 1000 cykli ładowania i rozładowania.

Głównym minusem akumulatorków tego typu jest powstawanie w nich efektu pamięci. Wobec tego rekomenduje się ładowanie i rozładowywanie w pełnych cyklach, aby zachować ich maksymalną wydajność.

Kiedy warto zastosować akumulatorki Ni CD?

Najczęściej akumulatorki Ni CD używane są wtedy, gdy urządzenie, które mają zasilać, ma pracować w podwyższonej temperaturze lub może być narażone na drgania, wstrząsy. Również można używać ich w miejscach zagrożonych wybuchem.

Stosowane są one między innymi w urządzeniach wojskowych, komunikacyjnych i pomiarowych, w systemach awaryjnych, zdalnie sterowanych modelach, elektronarzędziach oraz w urządzeniach medycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here