Zakup waporyzatora

Waporyzatory rosną w siłę. Każdego roku przybywa nowych modeli, których konstrukcja, sposób wykonania i działania jest na coraz wyższym poziomie. Obecnie, do najchętniej wybieranych należą waporyzatory przenośne, które można traktować jak urządzenia mobilne. Są chętnie wykorzystywane w waporyzacji różnego typu suszu – w tym suszu konopnego z CBD. Poniżej udzielamy porad dedykowanych dla osób pragnących kupić dobrej jakości nowy waporyzator. Podpowiadamy krok po kroku jak tego dokonać – jakie są najważniejsze cechy dostępnych urządzeń, na co zwrócić uwagę przeglądając sklepowe półki oraz jak rozpoznać urządzenia idealne pasujące do Twoich oczekiwań. 

Zakup waporyzatora – o czym pamiętać, na co zwrócić uwagę? 

Waporyzatory to urządzenia tworzące rozbudowaną rodzinę produktów. Wśród nich, znajdziesz waporyzator o uniwersalnym przeznaczeniu i zastosowaniu, urządzenia dedykowane do konkretnego typu suszu lub w inny sposób sprofilowane. Przeglądając dostępne produkty, warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności na zakres temperatury oraz sposób jej regulowania. 

Jest to niezwykle ważne, gdyż poszczególne typy ziół wymagają podgrzewania w innej temperaturze. Źle dobrana temperatura, może spowodować utratę dobroczynnych substancji aktywnych i odżywczych. Najczęściej, zakres temperatur mieści się w przedziale 100-200 stopni C. Warto też zwrócić uwagę, w interesującym Cię urządzeniu istnieje możliwość regulowania poziomu temperatury. Jest to duże ułatwienie dla osób, które pragną korzystać z waporyzatora do inhalacji różnych gatunków suszu. 

Czas nagrzewania to kolejna ważna sprawa. Przenośne urządzenia nagrzewają się dość szybko, w ciągu zaledwie 20-30 sekund. Urządzenia stacjonarne są pod tym względem bardziej wymagające – czas ich nagrzewania może wynosić nawet 10 minut lub dłużej. 

Pojemność komory to kolejna ważna sprawa. Wbrew pozorom, rozmiar urządzenia nie zawsze przekłada się na rozmiar komory grzewczej. Nawet w waporyzatorach stacjonarych o dużych gabarytach, pojemność komory może być stosunkowo ograniczona. Dlatego w trakcie zakupu warto zwrócić uwagę na ten aspekt dostępnych urządzeń i upewnić się, że interesujący Cię model będzie w stanie pomieścić wystarczającą ilość suszu. 

Sposób inhalacji i wyłączania oraz inne ważne sprawy w zakupie waporyzatora

Nim zdecydujesz się na konkretne urządzenie, warto zwrócić uwagę jaką metodę inhalacji wykorzystuje. Waporyzatory stacjonarne mogą pracować z wykorzystaniem specjalnego balonika, wbudowanego ustnika lub wężyka. Znajdziesz także bardziej rozbudowane, wielofunkcyjne modele, pozwalające na inhalację na kilka różnych sposobów. 

W urządzeniach przenośnych masz najczęściej do wyboru system sesyjny lub on-demand. Pierwszy z nich, dedykowany jest dla osób lubiących długie inhalacje, które za jednym zamachem zużywają cały susz umieszczony w komorze spalania. System on-demand działa odmiennie – podgrzewa susz wyłącznie w momencie gdy się zaciągasz. Urządzenia takie są pod wieloma względami bardziej atrakcyjne i częściej wybierane – zwłaszcza nowoczesne modele Firefly, wysoce ekonomiczne i oszczędne w użyciu. 

Warto też zwrócić uwagę na sposób wyłączania, który w poszczególnych waporyzatorach może być mniej lub bardziej praktyczny. Pomocne są urządzenia wyposażone w automatyczny system wyłączający, idealny dla roztargnionych i zapominalskich osób, zabezpieczający urządzenie przed niepożądanymi awariami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here