sesja brzuszek
fot. Pexels.com

Uwiecznianie najważniejszych chwil naszego życia to wielka radość. Jednym ze szczególnie wyjątkowych momentów jest ciąża. To piękny czas, do którego będziemy wracać wspomnieniami całe życie. Sesja brzuszkowa to świetny pomysł, by dobrze zapamiętać ten okres.

Dlaczego warto zrobić sobie zdjęcia w ciąży?

Ciąża to jeden z najważniejszych i najciekawszych okresów w naszym życiu. Na dłuższy czas odrywamy się od swoich codziennych zmartwień, pasji, lęków, zobowiązań i ambicji, poświęcając się wydaniu na świat nowego życia. Uczestniczymy w ten sposób w czymś niezwykłym i niesamowitym – oto w środku naszego brzuszka rozwija się mały człowiek. Tak samo jak rozwijaliśmy się kiedyś my w brzuchu naszej mamy, nasza mama w brzuchu swojej, a nasza odległa prababka sprzed tysiąca lat w brzuchu własnej mamy.

zdjęcia w ciąży
fot. Pexels.com

Ten czas trwale zapisze się w naszej pamięci. Warto więc pozostawić sobie po nim pamiątkę w postaci fotografii, na których będzie widać dojrzewające w nas nowe życie ludzkie. To jeszcze lepszy pomysł, gdy na co dzień lubimy robić sobie zdjęcia.

Taka sesja daje przede wszystkim szansę udokumentowania zmian w swoim wyglądzie. Jest to także zupełnie wyjątkowa chwila – nigdy nie wiemy, kiedy i czy w ogóle będziemy znowu mieć taką szansę. Zazwyczaj sesje brzuszkowe wykonuje się w zaawansowanej ciąży, gdy moment porodu jest dość blisko, a brzuszek jest już od dawna widoczny. To szczególny moment, w którym czujemy największą radość i entuzjazm wobec bliskości nadejścia dzieciaczka. Dlatego sesja ciążowa to wybór, którego z pewnością nie będziemy później żałować.

kobieta w ciązy
fot. Pexels.com

Sesja brzuszkowa – nie zmarnuj tej szansy

Fotografia ciążowa może z pozoru wydawać się niszową specjalizacją, jednak popularność sesji zdjęciowych w ciąży stale rośnie. Wraz z tym pojawiają się profesjonaliści, poświęcający się właśnie temu aspektowi fotografii, a także ogólnie sesjom rodzinnym. Nic w tym dziwnego – każda matka gorąco przeżywa wyjątkowe chwile związane z ciążą.

Warto zadbać, by podczas sesji ciążowej towarzyszył nam znający się na rzeczy fotograf. Ciąża nie jest czymś, co możemy powtórzyć „na zawołanie”, co sprawia, że nie mamy także gwarancji możliwości wykonania kolejnej takiej sesji.

Warto także pomyśleć o pewnej nieoczywistej zalecie, którą daje nam profesjonalny fotograf. Dziecko, które ma się urodzić, nie będzie wstydziło spojrzeć się na efektowne, dobrze wyglądające zdjęcia, choć wszyscy zazwyczaj z dystansem reagujemy na przypominanie nam przez rodziców chwil z pierwszych lat życia.

dziewczyna w ciąży
fot. Pexels.com

Sesja ciążowa – jak się przygotować?

Istnieje wiele ciekawych pomysłów i inspiracji na sesję brzuszkową. Z jednej strony popularnością cieszy się przeprowadzana pod gołym niebem sesja ciążowa. Plener ma zawsze swój urok, a do tego mamy ogromne pole manewru w kwestii warunków, pogody i tła. Często wybierane są efektowne krajobrazy naturalne, takie jak nadmorska plaża. Możemy też wybrać wyjątkowe, magiczne miejsce – na przykład to, w którym poznaliśmy drugą połówkę lub w którym doszło do oświadczyn.

Warto też pamiętać, że fotografowie mają nam zazwyczaj sporo do zaoferowania w swoich specjalistycznych, bogato wyposażonych studiach. Wiele kobiet szuka również informacji. To bardzo indywidualna kwestia – w końcu mówimy o niezwykle intymnej sprawie. Może chcemy być w szczególnie bliskim nam miejscu albo tam, gdzie planujemy przebywać z maleństwem? Wbrew pozorom zwykły dom też daje sporo możliwości. Popularne są na przykład sesje w wannie, symbolicznie wypełnionej mlekiem.

ciężarna kobieta
fot. Pexels.com

Sesja brzuszkowa z partnerem

Zdecydowanie warto rozważyć opcję sesji ciążowej z przyszłym ojcem naszego dziecka. To piękna pamiątka – pierwsze z wielu zdjęcie rodzinne w pełnym składzie. To radość nie tylko dla samej matki, ale także dla mężczyzny – w ten  sposób możemy dać mu do zrozumienia, że jest dla nas ważny i w tej chwili potrzebujemy jego obecności. Na koniec warto przypomnieć, że produkty nadające się do sesji fotograficznych znajdziemy też w specjalistycznych sklepach sprzedających ubrania dla ciężarnych kobiet. Wyjątkowa suknia, uroczy wieniec z kwiatów i nie tylko – możliwości jest mnóstwo!

ciąża zdjęcia
fot. Pexels.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here