filmy kobiece vod
fot. Pexels.com

Każda z nas – kobiet – jest inna. Mamy odmienne preferencje, cele życiowe, oczekiwania; wiele z nas łączy jednak zamiłowanie do filmów i seriali. Jakie babskie filmy odnaleźć można na popularnych serwisach VOD?

Czym są serwisy VOD? Filmy 2020

Serwisy VOD, czyli z angielskiego video on demand (wideo na żądanie) to usługa, która pozwala nam na oglądanie filmów, seriali i słuchanie muzyki w dowolnym miejscu i czasie. To rozwiązanie, które jest wprowadzane na całym świecie przez coraz większą liczbę firm, gdyż w ostatnich latach serwisy VOD takie jak Netflix czy HBO osiągnęły ogromne sukcesy; usługa stała się tak popularna, że dziś mało kto ogląda telewizję. Nasz tryb życia, który często wymaga dużej elastyczności, wymaga rozwiązań dopasowanych do nas – zamiast czekać przez tydzień na nowy odcinek ulubionego serialu w telewizji, możemy w weekend obejrzeć sobie na Netflixie cały sezon jakiegoś serialu na zimowy wieczór, idealnego zimową porą. Podczas pandemii koronawirusa serwisy VOD pomogły wielu osobom przyzwyczajonym do wizyt w kinie i teatrze odnaleźć nowy sposób rozrywki. Na serwisach VOD znajdziemy również ciekawe filmy na zimę

filmy tv kobieta
fot. Pixabay.com

Babskie filmy – nie muszą być nudne!

Mimo że pozbyłyśmy się już wielu ciążących na nas stereotypów, babskie filmy i kobiece seriale wciąż uznawane są często za naiwne lub głupie, stawiane w kategorii gorszej rozrywki. Taka narracja udziela się nie tylko seksistom, ale i wielu kobietom – czas z tym skończyć! Dzięki serwisom takim jak Netflix można znaleźć ciekawe i zmuszające do refleksji filmy na wieczór dla dziewczyn w każdym wieku. Nawet tych najbardziej wymagających. Poza tym nie ma co wstydzić się tego, że czasem lubimy obejrzeć komedie romantyczne.

Przecież serial lub film, który dla siebie wybieramy ma być atrakcyjny przede wszystkim dla nas samych! Z tego powodu warto przyjrzeć się bogatej ofercie babskich filmów na platformach VOD, takich jak Netflix czy Amazon Prime. Poza tym można tam znaleźć również wiele ciekawych, rozwijających pozycji dla najmłodszych – a poszukiwanie dobrej jakości bajki dla dzieci online często jest ciężkie. Dzięki dostępie do filmów i bajek z wielu krajów można dotrzeć do odpowiednich, edukacyjnych treści – na przykład w ramach wsparcia dla młodych dziewcząt warto już w dzieciństwie pokazywać im filmy o kobietach, które osiągnęły wiele poprzez swoje umiejętności!

nowosci seriale netflix
fot. Pexels.com

Filmy o wyzwolonych kobietach

Świetnym wyborem filmu na wieczór dla dziewczyn w każdym wieku są filmy o wyzwolonych kobietach. Jakie wybrać?

  • Dla fanek uniwersum pełnego superobohaterów dobrym wyborem będzie z pewnością Wonder Woman, czyli film z 2017 roku opowiadający o kobiecie, która odkrywa swoje potężne moce. To świetna metafora do życia każdej z nas – często wątpimy w to, co potrafimy i potrzebujemy, aby przypominać nam o naszych umiejętnościach! 
  • Świetnym babskim filmem dla tych osób, które preferują bliższe realnemu światu produkcje może być „Uśmiech Mona Lisy”, który opowiada o wykładowczyni, łamiącej stereotypy w konserwatywnej Anglii w latach 50. To piękna opowieść zawarta w filmie o wyzwolonych kobietach, która niesie za sobą przesłanie, że każda kobieta ma prawo do własnego sposobu na życie. 
  • W niektórych serwisach, np. w HBO GO dostępna jest już świeża produkcja „Małe Kobietki” z 2020 roku, która jest adaptacją świetnej książki Luisy May Alcott. W tym filmie o kobietach spotykamy się z opowieścią o historii sióstr, które dorastają w zdominowanym przez mężczyzn świecie – główna bohaterka musi walczyć o to, aby być uznawana za pełnoprawną pisarkę. 
  • Ostatnim filmem o kobietach, który powinien być obowiązkową pozycją na zimowe posiedzenie przy filmie na wieczór dla dziewczyn jest kultowa pozycja, czyli „Służące” – tekst kultury, który porusza zarówno temat braku równouprawnienia płci, jak i kwestię rasizmu. Fabuła filmu opowiada o początkującej dziennikarce, która postanawia przeprowadzić wywiad z czarnoskórymi kobietami, które pracują jako służba w okolicznych bogatych domach…
kobieta
fot. Pexels.com

Kobiece filmy mogą być ciekawe!

Babskie filmy nie muszą być nudne czy wybrakowane. To nie tylko filmy romantyczne (w których oczywiście również nie ma nic złego!), ale też dramaty, kryminały, filmy akcji. Wiele z nich opowiadając historię kobiet, jednocześnie porusza istotne tematy społeczne i sprytnie komentuje rzeczywistość. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here