nowosci seriale netflix
fot. Pexels.com

Filmy klasyfikowane jako komedie romantyczne są uważane za mało ambitne, ale tak naprawdę każda z nas lubi czasem obejrzeć produkcję tego typu. Nie ma w tym nic złego! Przed Wami lista TOP 10 ciekawych filmów romantycznych. 

Komedie romantyczne – nikt się nie przyzna, każdy potrzebuje

Mimo że komedie romantyczne są często wyśmiewane i uważane za rozrywkę niskich lotów, każdy czasem lubi obejrzeć film romantyczny. To przecież nic złego – proste, ale angażujące widza historię z happy endem to świetna rozrywka, zwłaszcza dla osób, które mają w życiu dużo stresu. Czasem każdy z nas potrzebuje miłego wieczoru, gdzie może się rozluźnić przy filmie, który nie wymaga od nas dużego wkładu intelektualnego. Komedie romantyczne nie zawsze są naiwne. Wiele z nich niesie za sobą przekaz dotyczący istotnych problemów społecznych lub problemów powszechnie istniejących w relacjach międzyludzkich. 

komedie romantyczne
fot. Pexels.com

Złośliwi mogą zapytać „Kto ogląda komedie romantyczne w 2020 roku?”, ale odpowiedź na to pytanie jest prosta – oglądamy je wszyscy, tylko że większość po kryjomu! Świadczy o tym ciągła popularność tego gatunku filmowego i fakt, że wciąż powstają nowe pozycje, takie jak na przykład nowy, popularny serial w konwencji komedii romantycznej. Netflix udostępnia ten tytuł, czyli „Facet na święta”, a oglądalność jest duża!

komedie o miłości
fot. Pexels.com

Serwisy VOD – jak działają?

VOD, czyli video on demand (wideo na żądanie) to serwisy, które pozwalają nam na oglądanie filmów, seriali lub słuchanie muzyki w dowolnym miejscu i czasie. W ostatnich latach wielką popularność zyskały między innymi Netflix i HBO – z tego powodu VOD to usługa, którą wprowadza coraz więcej serwisów, takich jak Disney+ lub Amazon Prime – te platformy mają również dużą ofertę bajek dla dzieci online, które są wybawieniem dla wielu rodziców, którzy ograniczają dzieciom klasyczną telewizję lub wręcz nie mają w domu telewizora, ale chcą puścić dzieciom przebywającym długo w domu na skutek zamknięcia szkół i miejsc kulturowych ciekawy, ciepły film na wieczór, serial na zimowy wieczór lub bajkę. To również świetna opcja na rozrywkę dla zabieganych dorosłych, którzy nie mają czasu na czekanie na ulubiony program w telewizji. W dowolnym momencie dnia, gdy mają wolną chwilę, mogą obejrzeć ulubiony serial kobiecy.

miłość para małżeństwo
fot. Pexels.com

TOP 10 komedii romantycznych

Nie ma co przejmować się opinią społeczną – czasem każdy potrzebuje obejrzeć typowy film dla kobiet. Polecamy następujące produkcje (kolejność nie gra roli):

 1. „Oświadczyny po irlandzku”, 2010
  Anna wyrusza z USA do Irlandii, aby oświadczyć się swojemu chłopakowi. Ma plan, aby wykorzystać tradycję panującą w tym kraju, i… oświadczyć się swojemu wybrankowi w dniu 29 lutego. Po drodze spotyka irytującego Declana, z którym na początku ma bardzo zimne relacja, ale zabawny splot wydarzeń zmusza ją do zmiany opinii…
 2. „Notting Hill”, 1999
  Kultowa komedia romantyczna opowiada o historii księgarza, którego życie zmienia się diametralnie, gdy poznaje znaną aktorkę filmową.
 3. „I że cię nie opuszczę”, 2012
  Młoda kobieta traci pamięć w wyniku groźnego wypadku. Jej mąż stara się, aby przypomniała sobie o tym, co kiedyś ich łączyło…
 4. „Kocha, lubi, szanuje” 2011
  Główny bohater przeżywa załamanie po tym, jak dowiedział się o zdradzie swojej żony. W świat randek wprowadza go spowrotem dużo młodszy towarzysz.
 5. „Listy do M.”, 2011
  Piękna i urocza historia opowiadająca o ludziach, którzy w okresie świątecznym odnajdują miłość; w filmie grają najbardziej znane twarze polskiej sceny aktorskiej.
 6. „Mamma Mia!”, 2008
  Kultowy musical związany z przebojem zespołu ABBA opowiada o historii Sophie, która nigdy nie poznała swojego ojca, ale chce zaprosić go na ślub. W pamiętniku swojej mamy znajduje dane trzech potencjalnych kandydatów i… zaprasza ich wszystkich!
 7. „To właśnie miłość”, 2003
  Obowiązkowa pozycja w czasie świątecznym! Opowiada o dziesięciu parach, które właśnie w czasie świąt próbują zrozumieć swoje uczucia. Piękna historia dzieje się przy świetnej oprawie muzycznej!
 8. „Dziennik Bridget Jones”, 2001
  Odważna i zabawna komedia romantyczna, w której poznajemy uroczą Bridget, prowadzącą intymny dziennik. Każda kobieta znajduje w tej opowieści cząstkę siebie!
 9. „Love, Rosie”, 2014
  Piękna historia miłości niemożliwej między dwójką przyjaciół z dzieciństwa. Alex i Rosie zawsze mieli się ku sobie, ale odrzucali ten fakt; ich relacja zostaje wystawiona na próbę, gdy mężczyzna wyjeżdża na studia do Ameryki, a Rosie zostaje w Dublinie.
 10. „Cztery wesela i pogrzeb”, 1994
  Charles ma problem z utrzymaniem stałego związku z kobietą. Na weselu swojego przyjaciela spotyka piękną Amerykankę, która następnego dnia proponuje mu związek; odrzuca tę propozycję. Z czasem zdaje sobie sprawę, że zakochał się w tej kobiecie, ale ona niedługo ma wyjść za mąż…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here