bajki dla dzieci
fot. Pexels.com

Rodzice często są zagubieni w katalogu możliwości rozrywek, które oferuje ich dzieciom internet. Po jakie bajki najlepiej sięgać? Gdzie można je znaleźć?

Czym są serwisy VOD – bajki dla dzieci online.

Serwisy VOD pozwalają nam na oglądanie filmów i seriali oraz słuchanie muzyki w dowolnym miejscu i czasie. Wystarczy mieć dostęp do danej platformy. Po sukcesie Netflixa i HBO coraz więcej stacji telewizyjnych i firm zaczęło wprowadzać takie usługi. W dzisiejszym świecie, gdy wszyscy są zabiegani, już niewiele osób ma czas i chęci na oglądanie telewizji lub słuchanie audycji radiowych. Popularność serwisów VOD okazała się zbawienna dla wielu osób również podczas pandemii. Osoby przyzwyczajone do wizyt w kinie mogą oglądać filmy nie wychodząc z domu.

dziecko bajki
fot. Pexels.com

To wybawienie także dla rzeszy rodziców. Oczywiście, sadzanie dziecka przed ekranem na długie godziny nie jest zalecane. Dzieci bardzo szybko się rozwijają i powinny być stymulowane poprzez zabawę i naukę na różne sposoby. Jednakże każda mama przyzna, że czasem posadzenie latorośli przed bajką to jedyna szansa na chwilę wytchnienia albo posprzątanie części mieszkania. Zwłaszcza w okresie pandemii, gdy wiele dzieci pozostaje w domach, zamiast uczęszczać do szkół, żłobków czy być pod opieką niani. Bajki transmitowane poprzez serwisy VOD okazują się bardzo pomocne. 

dziecko prezenty
fot. Pexels.com

Dzięki szerokiemu dostępowi do filmów z wielu platform i z różnych stron świata można łatwo kontrolować, co pojawia się na ekranie. Możemy dobierać dla dzieci treści edukacyjne, rozwijające ich możliwości. Bajki dla dzieci online w zimowe wieczory mogą być świetnym sposobem na spędzanie długich, zimowych wieczorów w domu.

Przegląd serwisów z serialami dla dzieci

Oferta seriali dla dzieci na pozór może wydawać się nam skomplikowana. Na każdym z czterech wymienionych serwisów VOD z łatwością można znaleźć coś dla swojej pociechy:

  • HBO dla dzieci: w ofercie HBO dla dzieci możemy odnaleźć zarówno niedawne hity kinowe dla najmłodszych, na przykład film “Praziomek”, jak również kultowe już w tym momencie bajki dla starszaków, chociażby dobrze znaną pokoleniu obecnych nastolatków i dwudziestolatków bajkę “Ben 10”. HBO ma bogatą ofertę seriali dla najmłodszych brzdząców. Na tej platformie znajdziemy bajki takie jak “Świnka Peppa” czy “Baranek Shaun”.
  • Netflix – bajki dla dzieci w ofecie Netflixa bajki znajdziemy w kategorii “Familijne i dla dzieci”. Dla najmłodszych odbiorców doskonale sprawdzi się wcześniej wymioniona już w ofercie HBO dla dzieci “Świnka Peppa”, ale na netflixie znajdziemy również między innymi interesującą bajkę “Małe królestwo Bena i Holly”, którą zachwycają się małe dziewczynki. Dla nieco starszych dzieci świetnie sprawdzą się pozycje takie jak na przykład dobrze nam wszystkim znane “Smerfy”. Znajdziemy też oryginalną produkcję Netlfixa, “Dzieciaki móżdzaki”. W prosty sposób wyjaśnia dzieciom różne obecne w dzisiejszym świecie zjawiska i problemy. 
  • Amazon Prime – bajki to serwis mało popularny w Polsce, ale zasługuje na uwagę ze względu na szeroko zakrojoną ofertę bajek – można znaleźć tam produkcje takie jak “Dora poznaje świat” albo bajkę “Jak ukraść księżyc”. 
  • Bajki dla dzieci – Disney – ten serwis VOD, od niedawna dostępny w Polsce, w USA jest najczęściej polecany przez rodziny z dziećmi. Disney+ to gwarancja bajek na wysokim poziomie. Serwis pomimo mniej bogatej oferty niż Netflix czy HBO świetnie sprawdza się w kwestii bajek dla najmłodszych. Poza bajkami dla dzieci, Disney oferuje też popularne filmy Marvela – z tego względu wiele osób wybiera subskrypcję tego serwisu.
filmy kobiece vod
fot. Pexels.com

Coś dla mamy… 

Nie samymi serialami dla dzieci żyją rodzice! Każda mama korzystająca z platform VOD powinna znaleźć również czas na obejrzenie ciekawego babskiego filmu czy serialu na wieczór. Bogata oferta serwisów takich jak Netflix, Amazon Prime czy HBO obejmuje nie tylko bajki dla dzieci online, ale również wiele interesujących filmów i seriali na długie, zimowe wieczory. Po położeniu dzieci spać wiele kobiet lubi odstresować się przy filmie romantycznym albo filmie na zimowy wieczór – serwisy typu VOD sprawdzają się świetnie w tym celu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here