platformy do nauki języków
fot. Pexels.com

Języki obce cieszą się wśród obecnych społeczeństw dużą popularnością, a ich naukę wspierają liczne platformy, z których każdy może korzystać. Jakie znane platformy najskuteczniej pomagają w nauce?

Języki obce – dlaczego warto się ich uczyć?

Wielu osobom nauka może kojarzyć się z czymś nudnym oraz ciężkim, przez co rezygnują z niej na różnych etapach. Jednak w dzisiejszych czasach mamy dostęp do wielu nowoczesnych sposobów nauczania języków obcych, które oparte na ciekawych rozwiązaniach, zupełnie obalają to twierdzenie. Ich poznawanie może znacząco odmienić nasze życie na wiele sposobów, przez co zdecydowanie warto się ich uczyć. Do najpopularniejszych z pewnością należy język angielski, jednak coraz więcej osób decyduje się na wybór języka mniej znanego. Okazać się mogą pomocne zarówno w pracy, jak i w życiu codziennym, przykładowo podczas oglądania filmów czy czytania różnego rodzaju tekstów. Znajomość języków obcych bardzo poszerza nasze możliwości. Dając nam większy wybór, ułatwiając poznawanie świata, między innymi podczas podróży czy w momencie nawiązywania nowych kontaktów.

platformy do nauki języków
fot. Pexels.com

Jakich języków warto się uczyć?

Znajomość każdego wybranego języka obcego będzie nieść za sobą wiele korzyści, przez co ciężkim zadaniem jest wybór zaledwie kilku. Wskazać natomiast możemy wybrane, które zyskały dużą popularność w ostatnim czasie i są językami, których w 2021 roku warto się uczyć. Podzielić możemy je na dwie ogólne grupy, czyli języki bardziej egzotyczne oraz języki bliższe naszemu ojczystemu- polskiemu. W pierwszej grupie na popularności zyskuje arabski, chiński, japoński czy hindi, natomiast w drugiej grupie dominuje hiszpański, francuski, rosyjski, włoski oraz niemiecki. 

W jaki sposób możemy uczyć się języka obcego?

Niektórzy chcący nauczyć się nowego języka, wybierają specjalne szkoły oraz zapisują się na kursy, podczas których zdobywają pożądaną wiedzę. Wiele osób jednak może nie mieć na to wystarczającej ilości czasu lub problem z dostosowaniem swojego codziennego planu do konkretnych terminów zajęć. W takim wypadku z pomocą przychodzą nam platformy internetowe, umożliwiające naukę w wybranym przez nas miejscu oraz czasie. Korzystają one z wielu ciekawych metod i sposobów nauki, sprawiając, że staje się ona prosta i przyjemna. Do najpopularniejszych platform tego typu zaliczyć możemy:

  • Duolingo, która dostępna jest również jako aplikacja do nauki języków. Platforma ta umożliwia naukę od samych podstaw, a poziom możemy dostosować do naszych możliwości. Dzięki niej możemy poznawać w przyjemny sposób zarówno poszczególne słowa, jak i konstrukcje gramatyczne.
  • Lingua to nazwa kolejnej platformy, która jest znakomitą odpowiedzią na pytanie jak nauczyć się języka. Daje nam ona dostęp do nauki kilku wybranych języków. Platforma jest darmowa, a korzystać z niej możemy o każdej porze i w wybranym przez nas miejscu. Nauka na danej stronie w głównej mierze polega na czytaniu tekstów o różnym poziomie trudności. 
  • Platforma YouTube to jedna z popularniejszych stron w ostatnich latach. Wielu osobom kojarzyć się może wyłącznie z rozrywką oraz kanałami o rozrywkowym charakterze. W tym wszystkim możemy znaleźć jednak wiele interesujących kanałów naukowych, które pomogą nam w poznawaniu obcych języków. Warto zaznaczyć, że samo oglądanie filmów obcojęzycznych w interesującej nas tematyce może pomóc w nauce za pośrednictwem zabawy.
  • LingQ jest kolejną darmową platformą, której warto poświęcić więcej uwagi. Nauka za jej pośrednictwem polega głównie na czytaniu tekstów w wybranym języku obcym, przy czym w odróżnieniu od platformy Lingua, tekst możemy również usłyszeć.

    platformy do nauki języków
    fot. Pexels.com

Nauka języków obcych – dla kogo?

Zdobywanie wiedzy znacząco poszerza nasze horyzonty, dotyczy to również nauki języków obcych. Jak już wspominaliśmy powyżej, ich poznawanie może przynieść nam wiele korzyści nie tylko w pracy, ale również w wykonywaniu codziennych czynności. Bardzo często spotkać można się z twierdzeniem, że nauka języków obcych najłatwiej przychodzi najmłodszym. Z pewnością jest w tym ziarno prawdy, jednak twierdzenie to nie ogranicza pozostałych, a nauka języków obcych może być ciekawym pomysłem dla każdego. Najważniejsze jest samo podejście oraz chęci, które w obecnych czasach wystarczą. Dzięki rozwojowi technologii oraz jej dostępności, każdy może rozpocząć naukę wybranego języka za pośrednictwem wielu platform internetowych

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here