aplikacje do nauki języków
fot. Pexels.com

W obecnych czasach zakres możliwości nauki języków obcych jest bardzo szeroki. W zależności od naszych potrzeb zdecydować możemy się na różne formy, wśród których dużą popularnością cieszą się aplikacje na telefon.

Od czego zacząć naukę języka obcego?

Nauka dla wielu z nas jest jednym z najważniejszych elementów życia, zwłaszcza języków obcych, które pomóc nam mogą w wielu obowiązkach, zarówno związanych z pracą, jak i codziennością. Znając języki obce, znacząco zwiększamy swoje kwalifikacje zawodowe, bardzo często wiąże się to z możliwością objęcia wyższego stanowiska oraz zwiększenia zarobków. Język obcy przyda się również w codziennym życiu, w głównej mierze wśród osób podróżujących, a także lubiących oglądać filmy czy czytać książki, których znaczna część mogła zostać nieprzetłumaczona na język polski.

Pozostaje jednak pytanie- od czego zacząć oraz jak uczyć się języka? Na początek wybierzmy język, którego chcielibyśmy się nauczyć, wybór jest spory, głównie za sprawą rozwoju technologii, które ułatwiają nam życie na każdym kroku. Jeżeli nie możemy zdecydować się na konkretny język, warto przyjrzeć się tym, które zdobyły największą sławę w ostatnim czasie i pozostają nadal wśród najpopularniejszych języków w 2021 roku, a są to między innymi: angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, mandaryński, arabski oraz japoński. 

aplikacje do nauki języków
fot. Pexels.com

Nauka języka obcego – jaki sposób nauki wybrać?

Sposobów nauki języka obcego jest wiele, dzięki czemu każdy jest w stanie dopasować wybrany z nich do swoich indywidualnych możliwości. W przeszłości najpopularniejszą metodą było uczestnictwo w standardowych kursach stacjonarnych, jednak dzisiaj nie każdy ma na nie czas. Dla osób, których plan dnia jest na tyle rozbudowany, że nie mają czasu na uczestnictwo w zajęciach, powstało wiele ciekawych alternatyw, a wśród nich platformy do nauki języków oraz najpopularniejsze aplikacje na telefon. Posiadają one wiele niewątpliwych zalet, dzięki czemu zdecydowanie warto korzystać z ich usług. Poniżej zaprezentujemy kilka istotnych powodów, dla których warto korzystać z aplikacji mobilnych:

 1. Łatwy dostęp do nauki języków obcych – to zdecydowanie jeden z największych plusów różnego rodzaju aplikacji. Dają one możliwość zdobywania wiedzy praktycznie każdemu. Aby móc z nich korzystać wystarczy posiadać smartfon, tablet lub inne tego typu urządzenie oraz dostęp do sieci internetowej, dzięki któremu pobierzemy na nasz sprzęt wybraną wcześniej aplikację. 
 2. Nieograniczony czas i miejsce nauki – to kolejna bardzo istotna kwestia, która zachęca masę osób do nauki poprzez aplikacje mobilne. Dzięki nim każdy może dostosować godzinę, czas nauki oraz miejsce do swoich indywidualnych potrzeb. Jeżeli pracujemy w dzień, a czas wolny mamy wyłącznie wieczorem, nie musimy się martwić tym, że nie zdążymy na lekcje. 
 3. Szeroki wybór języków obcych – kolejna pozytywna kwestia, która w zależności od pobranej aplikacji pozwoli nam na naukę wybranego języka. Często zdarzyć się może, że język, którego chcielibyśmy się nauczyć, nie jest dostępny w każdej szkole językowej. Dzięki aplikacjom mamy dostęp do praktycznie każdego języka.
 4. Oszczędność – dzięki temu, że znaczna część aplikacji na telefon jest darmowa. Możemy zaoszczędzić znaczną sumę pieniędzy, którą wdać musielibyśmy na lekcje. Jest to znaczący plus, który przyciąga coraz więcej fanów języków obcych.

  aplikacje do nauki języków
  fot. Pexels.com

Najpopularniejsze aplikacje do nauki języków obcych na telefon

Wybierając aplikację do nauki języków, zazwyczaj kierujemy się tym, czego od niej będziemy wymagać. Istnieje bowiem wiele sposobów nauki, które wybieramy w zależności od naszych potrzeb. Wśród licznych aplikacji największą sławę zyskują:

 • Duolingo – czyli aplikacja, dzięki której możemy dopasować naszą wiedzę do poziomu nauki, łącznie z samymi podstawami. Popularna aplikacja uczy zarówno pojedynczych słów, jak i całych zwrotów oraz poprawności gramatycznej. Wszystko odbywa się przy pomocy ciekawych obrazków, dźwięków oraz zadań.
 • Bussu – to kolejna bardzo znana aplikacja, która występuje zarówno w wersji darmowej, jak i płatnej- bardziej rozbudowanej. Pozwala ona na wybór jednego spośród dwunastu języków. Przybliża je uczącym się za pomocą fiszek, nagrań oraz zadań, w tym również gramatycznych.
 • Rosetta Stone – czyli jedna z najstarszych aplikacji, która nadal cieszy się sławą. Pomaga w nauce przy pomocy gier typu memory, gotowych nagrań oraz tekstów. Cechą, która ją wyróżnia, jest to, że interfejs aplikacji jest napisany wyłącznie w języku, którego się uczymy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here