Palety euro wysokiej jakości

Na rynku pojawia się coraz więcej firm produkcyjnych. Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na dane produkty, rośnie liczba firm zajmujących się ich produkowaniem. Niezbędnym elementem wyposażenia każdej firmy produkcyjnej są palety.

Palety w przedsiębiorstwach

Większość firm produkcyjnych i transportowych wykorzystuje palety wykonane z drewna. Choć na rynku pojawia się coraz więcej ich odpowiedników z tworzywa sztucznego to jednak drewniane palety ciągle są najpopularniejszym rozwiązaniem logistycznym.

Palety wykorzystywane są zarówno do przewozu towarów, jak i do ich magazynowania. Niektóre towary są składowane na specjalnych regałach. W takiej sytuacji należy zakupić palety mieszczące się na regałach.

Palety euro

W wielu przedsiębiorstwach niezbędne są różne wielkości palet. W zależności od zapotrzebowania na rynku dostępne są palety o różnych rozmiarach oraz wysokościach.

Najbardziej popularnym rodzajem palet są palety euro, nazywane również EPAL. Palety te muszą być produkowane zgodnie z normą europejską UNE-EN 13698-1. Norma ta dokładnie określa wymiar oraz Wysokość europalety.

Europaleta musi posiadać dokładne wymiary 1200×800 mm. Norma dokładnie określa również jakie muszą być dokładne wymiary desek wchodzących w jej skład oraz w jaki sposób deski mają być ze sobą łączone. Wszystkie te normy sprawiają, że palety EPAL są idealnie równe.

Produkcja palet

Producent palet posiada w swojej ofercie różne rodzaje i rozmiary tego produktu. Warto jednak wspomnieć, że w przypadku produkcji EPAL producent palet musi posiadać specjalną licencję uprawniającą go do produkowania i sprzedaży.

Norma europejska bardzo dokładnie określa w jaki sposób produkowana ma być paleta EPAL. Wysokość europalety jest bardzo istotna. Jeśli jej wymiar nie będzie zgodny z jasno określoną normą, wówczas paleta ta może zostać dopuszczona do sprzedaży nie jako EPAL, a jako paleta o wymiarach euro. Rozwiązanie takie znacząco obniża cenę palety.

Kupując palety 1200×800 mm warto poprosić sprzedającego o okazanie licencji. Często zdarza się, że firmy sprzedają palety o wymiarach euro za cenę EPAL.

Palety to niezbędny element każdego magazynu. Chyba nikt nie wyobraża sobie szybkiego i sprawnego obrotu towarami bez wykorzystania palet. Dlatego tak ważne jest, by kupować palety dobrej jakości od dobrych producentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here