Migrena

Myślę, że wielu z nas ma problemy związane z bólami głowy. Zazwyczaj charakteryzują się silnym pulsowaniem w okolicach skroni oraz zaczerwienieniem oczów i powiek. Czym jest dokładnie migrena? Według różnych źródeł migrena jest przewlekłym, powtarzającym się silnym, pulsującym bólem głowy. Mogą one zwiększać się pod wpływem światła, dźwięku, oraz pogody (zdecydowanie wpływa na to wysokie ciśnienie). Poza wyżej wymienionymi współczynnikami, nasilenie migreny może zwiększać się przez silne zapachy (np. perfumy), lub stres. W takim razie migrena jest zaburzeniem neurologicznym, ponieważ na jej nasilenie wypływają nasze zmysły, jak i stany emocjonalne. Migrenie mogą towarzyszyć również nudności i wymioty.

Obecnie cierpieć na migrenę może około 30% ludzi w wieku produkcyjnym, jak i 5% dzieci. Częściej cierpią na nią kobiety, ponieważ występuje przed lub po menstruacji. Jest to tzw. migrena miesiączkowa. Również osoby mające problemy ze snem, będą miały większe szanse chorować na migrenę.

Jak leczyć migrenę?

Leczenie migreny może być zależne od naszej psychiki. W pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o zniwelowanie stresu. Jest to bardzo ważne, ponieważ stres wpływa praktycznie na cały nasz organizm. Dobrym sposobem pozbycia się stresu jest aktywność fizyczna. Wymaga ona od nas sporego wysiłku, co jest kluczem, aby się go pozbyć. Jeśli stres wpływa na nas bardzo negatywnie, warto również zadbać o naszą dietę. Najlepszym sposobem jest znalezienie dobrego dietetyka, którego można znaleźć na stronie wrosinski.pl. Na tej stronie znajdziemy również popularne w obecnych czasach zabiegi kosmetyczne. Abstrahując od dietetyka, warto również zadbać o wysypianie się. Sposobem, który mogę polecić, jest zainwestowanie we wszelakie witaminy. Za sen odpowiada melatonina, którą również można kupić w tabletkach. Najłatwiejszym sposobem zmniejszenia bólu głowy są leki, jednak warto w pierwszej kolejności zadbać o wyżej wymienione rzeczy.

Na migrenę wpływa również wzrok. Duża ilość czasu spędzana przed monitorem lub czytaniem książek jest szkodliwa dla naszych spojówek. Warto więc zakładać okulary chroniące wzrok przed niebieskim światłem. Kolejnym krokiem jest nawilżanie oczu. W aptece dostaniemy krople, które często stosowane pomagają zmniejszyć zaczerwienienie oczu, oraz pozwalają na pozbycie się piasku pod powiekami. O wzrok trzeba zadbać, więc również warto profilaktycznie chodzić do okulisty. Na wyżej wymienionej stronie znajdziemy również poradnie okulistyczne.

W przypadku różnych negatywnych emocji, z którymi nie możemy sobie poradzić, przede wszystkim najważniejszym krokiem jest udanie się to psychologa. Bywa, że nie do końca mamy wpływ na nasze emocje, więc psycholog jest osobą, z którą powinniśmy się spotkać.

Podsumowując, migrena jest zaburzeniem neurologicznym, na które wpływa praktycznie cały nasz organizm. Przez silne bóle głowy jesteśmy zdekoncentrowani i nasza praca lub nauka nie jest w stu procentach efektywna. Pierwszym krokiem na poradzenie sobie z migreną, jest zadbanie o nas samych, więc powinniśmy zadbać o takie rzeczy, jak: wzrok, dietę i emocje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here