Paznokcie | Uroda

Zestaw do hybryd w wersji budżetowej.

Maj 17, 2017
lampa sun5 sunuv, aceton,cleaner, zestaw mshare

Hej

Na wstępie chciałabym Was przeprosić, że kolejny raz posty nie pojawiają się regularnie. Teraz mam intensywny czas przygotowania do obrony na jednych studiach i do sesji na drugich. Obiecuje poprawę, ale myślę, że nastąpi ona w lipcu. Od wakacji dużo się zmieni na blogu, ale to na razie niech pozostanie tajemnicą. Przechodząc do meritum, dzisiaj post o kompletowaniu własnego zestawu do hybryd w wersji budżetowej. Zapraszam

Sama swój pierwszy zestaw do hybryd kupiłam z Neonail, ale bardzo szybko chciałam czegoś więcej i tak odkryłam Aliexpress i fantastyczne produkty do paznokci o czym wiecie ;). Tak o to zrodził się pomysł przygotowania wpisu dla tych osób, które nie chcą wydawać dużej kwoty na zestaw, a nie boją się produktów z Ali.

Przedstawię Wam teraz krótki przewodnik

Do wykonania manicure hybrydowego będziemy potrzebować:

1.Lampa

Z tym punktem miałam pewien problem, bo w wersji budżetowej najlepszym wyborem byłby mostek, bo jest najtańszy taki z firmy Sunuv Sunmini, możemy już kupić w promocji za około 3 dolary. Mnie jednak mostek się nie sprawdził, bo irytowało mnie to, że muszę utwardzać  kciuki osobno, i czekać dłuższy czas, więc zakupiłam lampę Sunuv Sun 5, z której jestem bardzo zadowolona. W promocji możecie ją dostać za około 125 zł, ma moc 48W i utwardza lakiery hybrydowe nawet w 10-15 sekund, dodatkowo, ma czujnik ruchu, wyświetlacz,dno i utwardzamy wszystkie palce jednocześnie. O promocjach na lampy dowiaduje się z facebookowej grupy, którą nie raz już Wam polecałam.

2. Baza i top

Pod tym względem na Ali mamy szeroki wybór produktów, ja mogę Wam polecić zestaw z Mshare, który kosztuje około 26 zł (czyli mniej niż top czy baza z firm dostępnych w Polsce) i zawiera, bazę,top no wipe oraz żel ( jak Semilac Hardi), który ma za zadanie utwardzić nasze paznokcie, możemy nim także przedłużyć paznokcie o około 5 mm.

zestaw mshare baza, top

3. Lakier hybrydowy

Ten punkt jest zdecydowanie najprzyjemniejszy. Znacie moje uwielbienie do lakierów z Ali (moja kolekcja liczy około 90 sztuk ;)). Kilka firm recenzowałam już na blogu, inne pojawią się niedługo. Na zdjęciu umieściłam trzy firmy, których lakiery sprawdzą się najlepiej u początkujących, którzy nie mają jeszcze wprawy w malowaniu paznokci. Są geste, dobrze na pigmentowane, trudno zalać sobie nimi skórki,  czyli Vena Lisa, Modelones oraz Vrenmol  dodałabym jeszcze Color Tale, albo Foccalure, których recenzja niedługo się pojawi. Lakiery to koszt od 4 do 9 zł.

Lakiery Rosalind

lakiery hybrydowe aliexpress, vena lisa, modelones, vrenmol

4. Cleaner,aceton,waciki bezpyłowe

Znalazłam świetny zestaw na ezebra.pl o pojemności 1 l,gdzie mamy cleaner i aceton oraz waciki bezpyłowe, za całe 21 zł, jest to więc świetna okazja, a produkty wystarczą nam na długo.

Aceton,cleaner,waciki bezpyłowe ezebra

5. Bloczek,pilnik,patyczki,folia do ściągania,metalowe kopytko

Dodatkowe elementy, ale niezwykle potrzebne. Bloczki do zmatowienia płytki kupicie za dosłownie 3-5 zł na stoiskach z artykułami do paznokci lub w chińczyku tak samo, patyczki, pilniki czy kopytko. Oczywiście dostaniecie je także w drogeriach. Folia do ściągania ? Jest to element zbędny, ponieważ wystarczy użyć zwykłej foli aluminiowej, a wewnątrz umieścić przeciętny na pół wacik kosmetyczny.

Zestaw do hybryd, lakiery, baza, top,cleaner i aceton

6. Oliwka do skórek

Do zestawu często jest dołączona oliwka do skórek, ale my możemy użyć jakiegokolwiek oleju, który mamy w domu, balsamu czy np. świetnego serum z Evree do paznokci bądź balsamu multifunkcyjnego z Evree, który również jest świetny na skórki jest to koszt około 10 zł.

To już wszystko co jest nam potrzebne do stworzenia własnego zestawu do hybryd.

Podsumowując:

Lampa mostek 15-20 zł

Zestaw baza,top i hard 25 zł

Lakier 5 zł

Cleaner i aceton 21 zł

Bloczek, pilniki itd. 15-20 zł

Oliwka do skórek 5 zł/10 zł

Koszt całkowity 100 zł

Jak widzicie wychodzi to zdecydowanie korzystniej cenowo niż w przypadku produktów czy lamp dostępnych na rynku polskim, nie chce nikogo przekonywać do używania produktów z Ali, każdy z nas ma, bowiem wybór. Pokazuje Wam tylko alternatywę, bo sama nie zdecydowałabym się na zestaw, gdybym wiedziała,że istnieje inna możliwość. Dajcie znać czy podoba Wam się taki post  i czy byłybyście zainteresowane recenzją zbiorczą topów i baz z Ali oraz innymi postami z tematyki manicure hybrydowego. Jestem też ciekawa czy Wy używacie produktów z Aliexpress?

Do następnego

Julita

 • Ja pierwszy zestaw stworzyłam sobie sama i była to Claresa. Teraz dokupuję co mi potrzebne i co mi się podoba… na Ali też 🙂

  • Super 🙂 Właśnie testuje Claresę i pierwsze wrażenie jest bardzo dobre 🙂

 • paulyenn.blogspot.com

  Nie znałam tej firmy dotąd 🙂

 • Nie widziałam wcześniej nigdzie tej firmy ale myślę, że można byłoby ją przetestować 🙂
  Mój Kanał Youtube
  KLIKNIJ

 • Chyba skuszę się na lakiery 🙂

  • Myślę,że nie będziesz żałować 🙂

 • Nie umiem się przekonać do zakupów z Ali.

  • Dlaczego ?

   • Nie chcę się nabawić jakiejś choroby od tych podejrzanie tanich lakierów.

    • Jedyne czego można się nabawić od lakierów to uczulenie.Słyszałam o uczuleniach na produkty dostępne w Polsce,natomiast z uczuleniem na chińskie hybrydy się nie spotkałam.Rozumiem jednak niechęć to zakupów z Ali każdy ma swoje zdanie na ten temat i wolny wybór. Pozdrawiam 🙂

 • Igunia

  ☺♥♥♥♥♥♥

%d bloggers like this: