Pielęgnacja włosów | Uroda

Ultraplex Joanna-recepta na piękne i zregenerowane włosy?

Marzec 12, 2017
Zestaw Ultraplex Joanna

Hej

Dzisiaj wyjątkowo witam się z Wami w niedzielę. Na wstępie chciałabym Was zaprosić na mój artykuł gościnny,który stworzyłam dla wisebears.pl. Jest to przewodnik po kosmetykach naturalnych, także wszystkich miłośników kosmetyków naturalnych, oraz tych którzy chcieliby rozpocząć z nimi przygodę zapraszam na ten poradnik. Dzisiaj jednak zajmiemy się produktem do włosów, zapraszam więc na recenzje Ultraplex Joanna.

Moje włosy nie należą do szczególnie zniszczonych, jedynie dotyczy mnie problem suchych końcówek. Moje włosy są średnioporowate w kierunku wysokoporowatych i naturalnie się falują.  Zabieg Ultraplex Joanna przeprowadziłam u siebie bez koloryzacji.

Zestaw składa się z trzech produktów Aktywatora, Stabilizatora oraz Regeneratora. W skład zestawu wchodzi także odżywka i szampon, oraz regenerator o większej pojemności, które możemy dokupić osobno. Zestaw trzech kroków kosztuje około 20 zł, natomiast odżywka, regenerator i szampon około 15 zł. Te zestawy możemy dostać w Naturze oraz w hipermarketach.

*Opis producenta

ULTRAPLEX to jedyny system regeneracji włosów na rynku, który pozwoli Ci przenieść efekt z salonu fryzjerskiego do własnego domu!

 • Linia innowacyjnych, specjalistycznych kosmetyków do pielęgnacji włosów w domu,  wzorowanych na produktach fryzjerskich.
 • Unikalny składnik Crodasone Cysteine, który odbudowuje mostki dwusiarczkowe, nadając włosom blask, siłę i sprężystość.
 • Estetyczne, funkcjonalne opakowania, które zapewniają Ci wygodne użycie.
 • Komfortowa pielęgnacja podczas koloryzacji bez wychodzenia z domu!

KROK 1
AKTYWATOR 4 g      

Ultraplex Joanna Aktywator   
CEL: Odbudowa mostków dwusiarczkowych w strukturze włosa.

Jak działa?

 • W trakcie zabiegu koloryzacji łuski włosa rozchylają się i preparat połączony z kolorantem wnika głęboko we włosy.
 • Po wniknięciu we włókna włosów intensywnie odbudowuje i wzmacnia wiązania strukturalne – tzw. mostki dwusiarczkowe – i redukuje ich łamliwość.

KROK 2
STABILIZATOR 20 g

Joanna Ultraplex stabilizator

CEL: Wzmocnienie odbudowy mostków dwusiarczkowych w strukturze włosa.

Jak działa?

 • Utrzymuje, wzmacnia i chroni mostki dwusiarczkowe w strukturze włosów.
 • Zamyka łuski na powierzchni włosów, by na dłużej zapewnić im siłę, sprężystość i połysk.

KROK 3
REGENERATOR (serum odżywcze) 20 g

Ultraplex Joanna Regenerator

CEL: Przedłużenie efektu regeneracji.

Jak działa?

 • Utrzymuje mostki dwusiarczkowe zregenerowane podczas 1 i 2 KROKU.
 • Poprawia kondycję włosów i chroni je przed uszkodzeniami mechanicznymi.

*źródło joanna.pl

Joanna Ultraplex szampon i odżywka

Zastosowanie

Zabieg wykonałam następująco

 1. Na wilgotne nie umyte włosy naniosłam aktywator wymieszany z 25 ml przegotowanej wody. Aktywator zostawiłam na włosach 20 minut pod foliowym czepkiem i ręcznikiem.
 2. Po 20 minutach naniosłam na włosy stabilizator, nie zmywając aktywatora i trzymałam kolejne 20 min.
 3. Zmyłam włosy szamponem Ultraplex Joanna i nałożyłam odżywkę wchodzącą w skład tego zestawu ,trzymając ją 20 min.
 4. Przed kolejnym myciem włosów, zwilżyłam włosy i nałożyłam regenerator na 20 min, następnie umyłam dokładnie włosy szamponem i naniosłam odżywkę na 20 min.

Efekty

Moje włosy po zabiegu były gładkie , sypkie i proste co rzadko się zdarza ,bo naturalnie się falują.Włosy były także dociążone i nie puszyły się, nawet przy dużej wilgotności, a mają do tego ogromną skłonność.Efekt na włosach, jaki dał ten zestaw, był dla mnie nie do osiągnięcia żadnym innym produktem,bo pomimo tego,że włosy były gładkie i błyszczące ,to puszyły się po wyjściu na zewnątrz. Przy Ultraplex Joanna nie miało to miejsca. Efekt tego zabiegu utrzymywał się u mnie około 3 tygodni.Nadal jednak używam serum i odżywki raz w tygodniu i chociaż efekt nie jest już tak mocno widoczny, to włosy wyglądają dużo lepiej, szczególnie na końcach.Mogę dodać również, że wszystkie produkty przepięknie pachną, a szampon i odżywka są wydajne.

Włosy przed zabiegiem Joanna Ultraplex
Włosy przed zabiegiem
Efekt zabiegu Joanna Ultraplex
Włosy po zabiegu

Podsumowanie

Jestem bardzo zadowolona z tego zabiegu i w kolejce czeka już kolejne opakowanie.Zabieg ten mogę Wam bardzo polecić,przede wszystkim ze względu na  bardzo przestępną cenę. Wszystkie zabiegie z końcówką „plex” w salonach fryzjerskich są dość drogie, a tutaj możemy wykonać taki zabieg same w domu. Ultraplex,będzie świetnym wyborem dla osób często wykonujących koloryzację, bo na pewno pomoże zminimalizować negatywne skutki koloryzacji dla naszych włosów. Dajcie znać czy wykonywałyście zabieg Ultraplex Joanna i jakie są Wasze wrażenia? A może wykonywałyście zabieg w salonie fryzjerskim i chcecie podzielić się swoją opinią?

Do następnego

Julita

 • Nie za bardzo się spieszysz z tym polecaniem? I szykowaniem się na kolejne opakowanie?
  Nie używałam tego chociaż miałam wielką ochotę – bo przestraszyłam się możliwych efektów potem, tzn. po tym cudnym pierwszym wrażeniu i po tym jak jest ok jakiś czas później. Wiesz coś o tym, czy nie zanosi się u Ciebie na takie problemy?
  Nie ma tam jakiejś informacji o tym, że trzeba poczekać z kolejną kuracją?

  • Zabieg wykonałam prawie miesiąc temu,więc nie uważam,że to za krótki okres,aby wyrazić swoją opinie.Co do kolejnego opakowania,to napisałam,że czeka,jak na razie nie mam zamiaru robić kolejnego zabiegu na pewno odczekam jakiś czas chociaż na ulotce nie zauważyłam takiej informacji.Nie zauważyłam też żadnych informacji na temat możliwych konsekwencji zabiegu.Na razie nie zauważyłam negatywnych skutków.Mogłabyś napisać coś więcej o tych negatywnych skutkach,bo szczerze to nie spotkałam się z opiniami na temat skutków tego zabiegu ?

 • lubię szampon 😉

%d bloggers like this: