Blogowanie

Blogowy poniedziałek: 4 narzędzia online, ułatwiające blogowanie

Grudzień 5, 2016
4 narzędzia ułatwiające blogowanie

Hej!

Dzisiaj przychodzę do Was z nowym postem z cyklu Blogowy poniedziałek. Tym razem zajmiemy się narzędziami, które sprawiają,że blogowanie jest o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze. Zapraszam dalej.

#1 LanguageTool

To narzędzie do sprawdzania tekstu pod kątem zarówno ortograficznym,interpunkcyjnym ,jak i gramatycznym. Dzięki temu narzędziu unikniemy wpadki związanej z błędem w naszym tekście.

#2 Canva

Bardzo przyjemny i intuicyjny program do wykonania ładnych grafik, zarówno na bloga , jak i Facebooka, Instagrama czy Pinteresta. Nie musimy martwić się o to ,czy wymiar danej grafiki będzie odpowiedni na kanały społecznościowe, bo to narzędzie wie za nas jaki rozmiar ma mieć nasze zdjęcie tak , aby pasowało na dany kanał.

#3 Pixlr 

Idealne narzędzie, jeśli potrzebujemy na szybko obrobić jakieś zdjęcie, a nie mamy wgranego programu na swój komputer. Tutaj obróbki zdjęcia możemy dokonać z poziomu przeglądarki , co jest dużym ułatwieniem. Poza tym niewątpliwym plusem program jest bardzo przejrzysty, i zdecydowanie wystarczy do podstawowej obróbki.

#4 Bit.ly

Użyteczne narzędzie, które pozwala nam na skrócenie odnośników, i daje nam możliwość podlinkowania wpisu pod zdjęciem na Instagramie,oczywiście nie będzie to link aktywny, ale na tyle krótki, aby osoba zainteresowana mogła go zapamiętać i wpisać w przeglądarkę.

Przedstawiłam Wam cztery narzędzia, z których korzystam bardzo często, nie są to jednak wszystkie,dlatego w przyszłości pojawi się kolejna część. Dajcie znać czy znacie te narzędzia? A może znacie inne ciekawe, które ułatwiają Wam pracę.

Do następnego 😉

Julita

  • LanguageTool na pewno mi się przyda 🙂

    • To narzędzie przyda się każdemu nie tylko blogerom, wykorzystam go do sprawdzania mojego licencjatu 🙂

  • z canvy sama korzystam 🙂

  • Aż sobie z ciekawości sprawdziłam obecnie pisany tekst w LanguageTool i na szczęście nie wykryło błędów 🙂

    • To super 🙂 A mi się zawsze zdarzą jakieś literówki 🙁

  • ZUZANNASTYLE

    Muszę posprawdzać 🙂 myślę, że warto wspomagać swoje czynności związane z blogowaniem.

%d bloggers like this: