Blogowanie

Blogowy poniedziałek: 6 darmowych szablonów, które polecam Blogger i WordPress

Listopad 21, 2016
Darmowe szablony Wordpress

Hej!

Dzisiejszym postem zaczynamy nowy cykl na blogu, a będzie to blogowy poniedziałek. W tym cyklu będą się pojawiać posty związane z blogowaniem, myślę, że posty na ten temat będą się pojawiać nie częściej niż dwa razy w miesiącu, bo nadal chce, żeby był to blog w przeważającej części urodowy. Jednak na tyle zafascynowałam się rzeczami związanymi z blogowaniem, że chce także o tej kwestii dla Was pisać. 

Wszystkie szablony, które Wam dzisiaj polecę są darmowe i przetestowane przeze mnie, bo zarówno na WordPress, jak i Bloggerze zanim wybrałam ten właściwy przetestowałam ich wiele.

Blogger

Life-Fashion

To drugi szablon i ostatni , który mogliście zobaczyć na moim blogu na Bloggerze. Otrzymałam wiele komplementów odnośnie tego szablonu, dlatego myślę, że  Wam również się spodoba. To szablon minimalistyczny, z nutą koloru, który nadal jest kolorem przewodnim mojego bloga :). Mamy tutaj piękny slider, który ja bardzo lubię. Dostosowanie go wymaga trochę czasu, jak w przypadku każdego innego szablonu na Bloggerze.

Life fashion blogger, darmowe szablony blogger

 

Beauteous Carousel

To mój pierwszy szablon z Bloggera,od  którego zaczęła się miłość do tego różowo-pomarańczowego pastelowego koloru, który jest ze mną nadal. Ma bardzo ładny slider,typografie. Jest elegancki i dziewczęcy, idealny dla blogów o kobiecej tematyce.

Beauteous Carousel szablon Blogger, darmowy szablon blogger,darmowe szablony blogger

 

Amazine Modern

To jasny, przejrzysty szablon, z ciekawym kafelkowym układem postów, z dużym, ładnym sliderem. Nowoczesny i ciekawy. Mamy tutaj wszystko co potrzebne na blogu, ikonki społecznościowe, instagram, ikonki do polecenia postów, czy wtyczkę podobne posty. Zdecydowanie polecam ten szablon.

Amazine Modern darmowy szablon Blogger,darmowe szablony

 

WordPress

WordPress i szablony na WordPress’a zaczęłam odkrywać niedawno, ale zanim zdecydowałam się na szablon, który widzicie teraz, kilka dni siedziałam i testowałam inne. Dostosowanie szablonów na WordPressie, jest dużo łatwiejsze, w większości szablonów nie ma nawet konieczności bawienia się z kodem HTML, a zmiana koloru przewodniego bloga, to dosłownie dwa kliknięcia.

Edge

Piękny, dopracowany szablon,aż dziwne,że jest darmowy. Niestety zabrakło mi w nim slidera z ostatnimi postami,który tak lubię. Jeśli jednak nie przepadacie za sliderem,lub go nie potrzebujecie to polecam, ten szablon. Jest minimalistyczny,ale jednocześnie elegancki. Co dla mnie jest połączeniem idealnym.Mamy tutaj do wyboru trzy rodzaje wyglądu kolumny postów, co jak na szablon darmowy jest naprawdę świetną opcją.

Edge szablon WordPress,darmowy szablon WordPress,darmowe szablony WordPress

Clean Blog

To kolejny minimalistyczny i elegancki szablon. Piękny slider, kafelkowy układ postów,kolumna boczna. Zmieniłabym tylko czcionki, w menu i tytułach w kolumnie bocznej. Poza tym ładny i prosty szablon idealny na bloga.

Clean Blog WordPress Theme, darmowy szablon WordPress,darmowe szablony WordPress

Halcyon

Szablon różniący się od poprzednich. Ale urzekł mnie w nim wygląd postów na stronie głównej, który jest inny,niż w przypadku pozostałych  i piękny, duży slider. Ładnie wygląda też widżet „popularne posty”. Ciekawym rozwiązaniem jest, także wyróżnienie trzech wpisów na stronie głównej.

Halcyon WordPress Theme,darmowy szablon WordPress,darmowe szablony wordpress

Na dzisiaj to tyle, z szablonów,które mogę Wam polecić. Na pewno nie jest to ostatnia część z polecanymi szablonami, bo mam ich naprawdę wiele i bardzo lubię wyszukiwać nowe szablony. Dajcie znać czy któryś z nich Wam się  spodobał? Co myślicie o nowym blogowym cyklu ?

Do następnego

Julita

 

 

 

 

 

 • Fajne propozycje, może skuszę się na Edge i odświeżę wygląd swojego bloga.

 • Świetne szablony! 🙂

 • super !

 • Właśnie niedawno zmieniałam swój szablon na wordpressie, ale widząc w Twoich propozycjach „Edge”, którego wcześniej nie widziałam – przepadłam totalnie!

  • Edge jest przepiękny sama się nad nim zastanawiałam ,ale brakowało mi slidera. Jak na darmowy szablon jest niezwykle dopracowany 🙂

 • Niby ładne, ale zawsze rozchodzi się o funkcje dodatkowe, ograniczenia itp. Czasem warto zapłacić za dość konfigurowalny szablon.

  • Jak najbardziej,ale ja uważam że na początku lepiej postawić na darmowy szablon,żeby sprawdzić czego oczekujemy

 • Każdy z tych szablonów coś w sobie ma 🙂 Podoba mi się ten różowo-pomarańczowy pastelowy 🙂 Bardzo kobiecy 🙂

 • Bardzo dobry przegląd motywów. Dzięki!

  • Nie ma za co :). To ja dziękuję za dobre słowo 🙂

%d bloggers like this: