Pielęgnacja ciała | Uroda

Krem do zadań specjalnych Pilarix Lefrosch

Październik 29, 2016
Tubka krem pilarix

Hej !
Dzisiaj przychodzę do Was z recenzją produktu, który nie jest produktem typowo pielęgnacyjnym.Niestety czasami Nasza skóra wymaga działania bardziej specjalistycznego, aniżeli kosmetyków, których używamy na co dzień. Dzisiaj będzie to recenzja Pilarix ,kremu na rogowacenie skóry. Zapraszam dalejTradycyjnie zaczniemy od tego ,do czego służy ten krem i  w czym może Nam pomóc. 
Pilarix krem to nowoczesny preparat skutecznie zapobiegający nadmiernemu rogowaceniu skóry. Poprzez zwiększenie nawilżenia warstwy rogowej naskórka przyspiesza procesy regeneracji skóry w przebiegu wielu dermatoz, działa przeciwzapalnie. Zalecany w przypadkach rogowacenia okołomieszkowego, po depilacji, wyprysku w fazie nadmiernego łuszczenia, przewlekłej suchości skóry, jako środek przyspieszający regenerację skóry między okresami sterydoterapii zewnętrznej.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na kwas salicylowy lub pozostałe składniki kremu, ciąża, okres karmienia piersią, wiek poniżej 12 roku życia, niewydolność nerek lub wątroby. Nie stosować w przypadku bakteryjnych, wirusowych lub grzybiczych zakażeń skóry. Nie stosować kremu na błony śluzowe, wargi, okolice moczowo-płciowe, do oczu i na skórę w okolicy oczu.
Zawiera:
– kwas salicylowy 2 % – ułatwia oddzielanie się nawarstwionych rogowaceń naskórka
– mocznik 20% – silnie nawilża, zwiększa elastyczność warstwy rogowej naskórka

Cena: około 20 zł

 

Opakowanie

Krem  Pilarix znajduje się w plastikowej tubce, z której pod koniec opakowania, ciężko jest wydobyć produkt, ale to standard przy tego typu opakowaniach.

 Tubka krem Pilarix tył

Konsystencja i zapach

Krem Pilarix jest gęsty , jednakże po nałożeniu na skórę, łatwo się rozsmarowuje i dzięki temu, że jest tak gęsty ,jest bardzo wydajny. Wystarczy odrobina, że pokryć nim dużą partię skóry. Zapach jest kwestią gustu, nie jestem zbyt wrażliwa na zapachy, ale ten jak dla mnie nie jest zbyt przyjemny, ma zapach produktu leczniczego, ale nie jest to też zapach, który odrzuca. Można się do niego przyzwyczaić.Krem wchłania się bardzo szybko.

 Konsystencja kremu Pilarix
 

Działanie

Zacznijmy od tego, dlaczego w ogóle sięgnęłam po  krem Pilarix. Kilka lat temu miałam problem z rogowaceniem około mieszkowym na moich ramionach. Był to problem przede wszystkim estetyczny testowałam różne produkty, te wypisane przez dermatologa ,jak i inne apteczne dostępne bez recepty. Dopiero ten produkt mi pomógł i jak do tej pory nie mam z tym problemu. Dlaczego ten produkt ze mną został na stałe? Otóż mam skórę wyjątkowo wrażliwą na depilacje, i żaden balsam,masło do ciała czy olejek nie potrafiły zaradzić problemowi podrażnienień po depilacji. Ten produkt nakładam zaraz po depilacji i tego problemu już nie mam. Rewelacyjnie koi i nawilża skórę, jak do tej pory nie znalazłam innego produktu, który tak doskonale łagodził podrażnienia skóry.

Podsumowanie

Polecam ten produkt wszystkim, którzy borykają się z problem nadmiernego rogowacenia skóry , podrażnieniami po depilacji czy wrastającymi włoskami. Nie jest to najtańszy produkt, ale jest to produkt naprawdę warty każdej złotówki.

Do następnego

Julita

  • Secret Beauty

    Świetny produkt, również go używam 🙂

  • Nie znałam tego kremu, ale z tego co piszesz, może być przydatny 🙂

    • W problemach skórnych typu rogowacenie okołokmieszkowe czy właśnie uporczywe podrażnienia po depilacji sprawdza się rewelacyjnie 🙂

%d bloggers like this: