Makijaż | Uroda

Pędzle do makijażu z Primarka hit czy kit?

Sierpień 20, 2016
Pędzle Primark

Cześć! witam się z Wami po raz pierwszy na tym blogu, który zrodził się z pasji zarówno do testowania kosmetyków jak i dbania o urodę. Zapraszam Was na recenzję pędzli do makijażu z Primarka, jeżeli jesteście ciekawi jak się sprawdziły zapraszam dalej.

Niedawno zaliczyłam swoją pierwszą wycieczkę do Primarka. Wybrałam się do dresdeńskiego primarka , oczywiście sam Primark nie był powodem dla, którego pojechałam do Drezna, ale nie ukrywam, że był jednym z ważniejszych punktów tej wycieczki. To tak w ramach wstępu , a teraz przechodzimy już do recenzji.

Wygląd i wykonanie

Pierwsze co mnie urzekło i jednocześnie zachęciło do zakupy jest połączenie modnego rose gold skuwki  z matową czernią trzonka. To połączenie prezentuje się naprawdę świetnie i stanowi ozdobę toaletki. Pędzle do makijażu są wykonane naprawdę starannie.

Pędzel Primark włosie Pędzel Primark trzonek

Cena i dostępność

Pędzle do makijażu  są dostępne w Primarku, a ich cena różni się w zależności od rodzaju pędzla i wynosi 1,50€ do 3 €.

Rodzaje pędzli

Zakupiłam 7 pędzli o łącznej kwocie 13,50 €.Teraz omówie każdy z pędzli.

Pędzle do twarzy

Pędzle Primark do twarzy

Blusher brush 3,00 Euro

Producent opisał go pędzel do przyciemniania i rozjaśniania twarzy produktami pudrowymi. Ja natomiast stosuje go do utrwalania makijażu pudrem, ze względu na jego wielkość i niezwykle miękkie włosie. Według mnie jest zbyt duży i zbyt okrągły , aby wykonturować twarz z dobrym efektem, jednakże do pudru sprawuje się świetnie.

Pędzel primark do pudru

Powder Foundation Brush 2,00 euro

Według producenta powinien być stosowany jako pędzel do aplikacji pudru, ja nie mogę się jednak z tym zgodzić, jak dla mnie jest zbyt jakby to określić zbity, aby omiatać twarz pudrem. Ja stosuje go do aplikacji podkładu mineralnego.

Pędzel Primark do podkładu

Angled Powder Brush 2,00 euro

Idealny do konturowania według producenta z czym i ja się zgadzam. Jest zbity, ale nie za bardzo, ma miękkie włosie i lekko skośny kształt. Muszę przyznać ze wyparł mu pędzel do konturowania z Hakuro H21. Mój ulubieniec !
Pędzel Primark skośny do konturowania twarzy

Concealer Brush 1,50 euro

Pędzel do korektora. Próbowałam, testowałam i jednak… nie, zbyt twardy jak dla mnie ciężko równomiernie nałożyć korektor pod oczy, mimo długiej aplikacji i tak musiałam wklepywać korektor palcami, aby wyglądał dobrze. Jestem na nie.
Pędzel Primark języczkowy

Pędzle do makijażu oczu

Zakupiłam jeden pędzel pojedynczy i dwa pędzle podwójne, które mogłabym zabrać w podróż, żeby nie zabierać dużej ilości pędzli , bo jak wszystkie wiemy każde miejsce w walizce jest cenne.
Pędzle Primark do oczu

Eye Contour Brush 1,50 Euro

 

Ma być „idealny do blendowania cieni” no i rzeczywiście jest. Drugi z moich ulubieńców. Mięciutki, skośny bardzo ładnie można wymodelować nim oko. Bardzo lubię.
Pędzel Primark skośny do blendowania do oczu

D/End Smokey Brush 2,00 Euro

 

Ciężko byłoby zrobić nim smoky eyes , bo nie ma kocówki do blendowania cieni. Także ta płaska końcówka jest dość słaba twarda, sztywna ciężko nałożyć nią cień równomiernie na cała ruchomą powiekę. Druga końcówka jest natomiast bardzo przydatna i chętnie jej używam. Sprawdza się świetnie do nakładania cienia w wewnętrzny kącik oka , ale także na dolną powiekę.
Pędzel Primark do oczu podwójny

Eyeshadow&Concealer Brush 1,50 Euro

Końcówka do korektora jest większą wersją pędzla do korektora omówionego wyżej, nie sprawdziła się, druga końcówka natomiast jest większa wersją omówionego pędzla d/end smokey brush, która także nie jest zbyt przydatna. Ten pędzel według mnie jest naprawdę słaby i nie warto zwracać na niego uwagi, mimo niskiej ceny. 
Pędzel primark podwójny do oczu

Trwałość i pielęgnacja

Pędzli do makijażu używam od miesiąca regularnie i jak na razie  sprawują się całkiem dobrze, włosie nie wypada, nie rozkleiły się, myją się bardzo dobrze. Oby tak dalej

Podsumowanie

Jak widzicie pędzle do makijażu różnią się między sobą jakością , a na opisy producenta trzeba patrzeć z przymrużeniem oka. Pewnie zastanawiacie się czy są hitem czy kitem ?. Mimo kilku słabych pędzli, szczególnie tych „podróżnych” uważam , że za tą cenę są hitem. A może wy posiadacie pędzle z Primarka? Używacie pędzli tylko profesjonalnych marek czy może czasami skusicie się na pędzle „nieprofesjonalne’?. Dajcie znać w komentarzach.

Do zobaczenia w kolejnym poście !

 

 

 

 

 

 
 
 
 

 

%d bloggers like this: